Zvicër: 6634 raste të reja me Covid-19, shkalla e pozitivitetit, 26.5 për qind

Mos i humb

Durrës, makina përplas 9-vjeçarin, shoqërohet në polici drejtuesi

Aksidentohet një djalë i mitur në Durrës. Policia bën me dije se i mituri është dërguar në spital ku po merr ndihmën...

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi krejt tjetër ka përfshirë botën.

Covid-19/ Prej 5 dhjetorit nis vaksinimi masiv në Rusi, ja kush do ta marrin të parët ”Sputnik V”

Në Moskë prej ditësh së nesërme do të nisë fushata e vaksinimit masiv kundër koronaviusit. Lajmi u bë i ditur nga kryetari...

Basha viziton çiftin e pensionistëve në Tiranë: Plani me 5 pika i PD nuk u pranua nga qeveria. Rama ka 120 ditë që nuk...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar çiftin e pensionistëve, Lina dhe Robert Martinin në Tiranë për të dëgjuar shqetësimet dhe problemet...

Në 24 orët e fundit, Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar gjithsej 6634 infeksione të reja me koronavirus, të regjistruara në Zvicër dhe Lihtenshtajn.

Një ditë më parë, të enjten janë raportuar 5256 vraste ndërsa të mërkurën, 5596.

Sipas BAG, ky numër ka dalë nga 25,061 teste të kryera. Shkalla e pozitivitetit është 26.5 për qind.

Dhjetë veta kanë vdekur nga Corona gjatë 24 orëve të fundi.

Në dy ditët para saj ishiu raportuar nga 11 të vdekur.

Ndërsa 117 persona janë shtruar në spital në periudhën nga e enjtja deri të premten në mesditë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Deri më tani, sistemi financiar i Kosovës e ka përballuar ndikimin e krizës së shkaktuar nga COVID-19, por zgjatja e krizës mund...

Rama niset drejt SHBA-së: S’do lëmë gur pa lëvizur që vaksina anti-Covid të vijë sa më parë në Shqipëri!

Kryeministri Edi Rama është nisur ditën e sotme drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e bën të ditur...