Zvicër : Vaksina rekomandohet vetëm për njerëzit me rrezik të lartë

Mos i humb

Përforcuesit e dytë rekomandohen vetëm për njerëzit në kategoritë me rrezik të lartë në Zvicër.

Ndryshe nga vendet e tjera, si Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara, Zvicra ende nuk ka rekomanduar për një goditje të katërt përforcuese.

Normat e vaksinimit janë aktualisht të ulëta në Zvicër, me vetëm rreth 1000 injeksione në javë.

Rreth 70 për qind e popullsisë aktualisht është e vaksinuar kundër Covid.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit