Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G

Mos i humb

Dyshonte se ishte prekur me Covid-19, burri tenton vetëvrasjen, pret damarët në banesën e tij në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Tiranë.  Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten,...

Tragjike/ Koronavirusi iu merr jetën dy vëllezërve shqiptarë brenda tri ditësh

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një familje shqiptare nga Kosova, ku koronavirusi iu ka marrë jetën dy vëllezërve brenda tri ditësh....

Policia italiane zbulon dhjetra qendra ilegale të testimit për Covid-19

Policia italiane ka zbuluar sot dhjetra qendër ilegale ku kryheshin testimet për koronavirusin.Mësohet se disa prej tyre përdornin kite të papërshtatshme ose...

Erdoğan: Dixhitalizimi që nuk ka asnjë kontroll, do të na çojë në fashizëm

Erdoğan dërgoi një video mesazh në TRT World Forum (Forumi i TRT World) me ç'rast duke folur për dixhitalizimin tha se "Përderisa...

Realme ka shtuar një telefon të ri në formacionin e saj me lansimin e Realme 7 5G, pajisja vjen me një ekran LCD 6.5 inç që përmban një shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një rezolucion të plotë + HD.

Telefoni mundësohet nga një procesor i MediaTek, Dimensity 800U dhe gjithashtu vjen me një zgjedhje të RAM 6 GB ose 8 GB.

Telefoni i ri Realme 7 5G vjen me 128 GB hapësirë të brendshme dhe gjithashtu vjen me një bateri 5000 mAh dhe mbushës të shpejtë 30W.

Pajisja përmban një gamë të kamerave të nivelit të lartë, këto përfshijnë një kamerë me 16 megapiksel në pjesën e përparme për video dhe Selfie.

Në pjesën e pasme të pajisjes ekziston një konfigurim i quad kamerave me një kamerë me 48 megapiksel, një kamerë 8 megapiksel dhe një kamerë makro 12 megapiksel dhe një kamerë monokrom 2 megapiksel.

Çmimi për Realme 7 5G të ri do të fillojë me 279 £ për modelin 6 GB dhe po ofrohet me një zbritje prej 50 £ për Black Friday kështu që do të shitet me pakicë për 229 £, pajisja është në dispozicion për t’u porositur paraprakisht nga faqja e Realme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).