Afrikë, mbi 2.800 të vdekur nga COVID-19

Mos i humb

Brazil, 653 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Brazili konfirmoi 653 të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë e...

Kush janë 4 emrat që OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit, është ndalur sot ne Elbasan, ndërsa i ka kërkuar 4 ‘të fortëve’ që të deklarojnë pasurinë brenda 24...

Molotov gaz lotsjellës dhe plumba gome’- vazhdojnë demostratat për vrasjen e George Floyd

Vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë në shumë qytete të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas vrasjes së George Floyd.

Djeg totalisht shtëpinë dhe dhunon psikologjikisht bashkëshorten, e pëson 51-vjeçari në Fier

FIER- Një person është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin shtëpisë dhe ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Numri i të vdekurva nga koronavirusi i ri në kontinentin e Afrikës është rritur në mbi 2.800.

Qendra afrikane për kontroll dhe parandalim të sëmundjeve (Africa CDC), njoftoi se në mbarë kontinentin janë shënuar mbi 3.500 raste në 24 orët e fundit duke arritur në 88.172.

Deri më tani janë shëruar 33.863 persona.

Numri i të vdekurve nga COVID-19 në Egjipt është 645, në Algjeri 555, në Afrikën e Jugut 286, Marok dhe Nigeri 192, Kamerun 140, Sudan 105.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...