Arabia Saudite sjell orë policore për ta luftuar koronavirusin

Mos i humb

Policia jep detajet e shpërthimi i tritolit mes një lokali e hotelit të Ervin Matës

Policia jep detaje për shpërthimin e tritol, njgarje e ndodhur mbrëmë vonë në kryeqytet. Policia që ka nisur tashmë hetimet për ngjarjen,...

Serbia nuk mund të jetë anëtare e BE-së pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”

Nuk ka dyshim se pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”, Serbia nuk do të jetë anëtare e BE-së. Kështu...

Thaçi kërkon respektim të vendimit të Kushtetueses e formim të shpejtë të qeverisë së re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar krerët e institucioneve dhe partive politike që të respektojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shpalljen...

Në Maqedoninë e Veriut, 52 raste të reja me Covid-19 dhe 4 viktima

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. 52 raste të reja dhe 4 viktima janë...

Arabia Saudite ka vendosur të zbatojë orë policore në përpjekje për ta frenuar përhapjen e koronavirusit të ri (COVID-19), (AA).

Ora policore do të zbatohet për 21 ditët e ardhshme duke filluar nga ora 19:00 deri në ora 06:00 sipas një dekreti të firmosur nga Mbreti Salman bin Abdulaziz, raportoi agjencia zyrtare saudite e lajmeve SPA.

Masa përjashton ata që punojnë në institucione të rëndësishme, siç janë ato të sigurisë dhe shëndetit.

Arabia Saudite deri më tani ka konfirmuar 511 raste me COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Operacioni Itali-Shqipëri, Policia e Shtetit: Kapen në Shkodër e Cërrik 2 anëtarët e grupit kriminal të trafikantëve të kokainës

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion ndërkombëtar duke arrestuar dy persona, pjesë e një grupit trafikantësh kokaine në Shkodër e Cërrik.

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Ethet në trup, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Ethet na pushtojnë herë pas here në momente krejt të papritura. Ato mund të shfaqen edhe kur njeriu ka temperaturë por jo...

Izolohet sërish Maqedonia e Veriut, nga sot qytetet e mëdha në karantinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të...

Turqia presion Greqisë dhe BE-së me mbi 6 mijë emigrantë

Alarm në kufirin greko-turk në Evro ku thuhet se janë mbledhur përsëri në pjesën turke mbi 6000 emigrantë. Informacione nga media lokale...