Azilkërkuesi sulmon me thikë francezët, dy të vdekur dhe 5 të plagosur

Mos i humb

Shqipëri : 8 raste të reja me Covid-19. Shkon në 989 numri i të prekurve

Janë 200 testime dhe 8 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, çka tregon një rënie nga një ditë...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve të qeverisë, atë për lejet e mjedisit, për...

Greqia rihap ishujt për turizëm me 15 Qershor

“Greqia pret turistë nga jashtë duke nisur prej 15 qershorit”, deklaroi kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, një vendim ky për të ndaluar kolapsin...

Pesë cisterna iraniane provokojnë Shtetet e Bashkuara

Në stereotipet e armikut të qeverisë amerikane nën Donald Trump bën pjesë si Venezuela, ashtu edhe Irani. Tani një dërgesë e naftës...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Francë, përveç situatës kaotike të krijuar nga koronavirusi.

Mediet e huaja raportojnë se një azilkërkues nga Sudani ka sulmuar me thikë një grup personash, duke vrarë dy prej tyre dhe plagosur pesë të tjerë.

Agresori është arrestuar nga policia franceze, ndërsa nuk dihen ende arsyet e këtij sulmi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...