Basha: Vendi në situatë dramatike. Fokus prioritetet e njerëzve

37
0

Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se edhe një herë se vendi po kalon momente dramatike. Basha veçoi ekonominë, si dramën më të madhe të shqiptarëve ndërsa tha se 30% e familjeve shqiptare nuk mbyllin dot shpenzimet mujore.

Vendi po kalon momente dramatike. Drama më e madhe është ekonomia. Njerëzit nuk kanë para për të blerë bukën e gojës, 30% e familjevev nuk mbyllin dot shpenzimet mujore, energjia jonë drejt dhënies formë të ndryshimit që pret cdo shqiptar. Ekonomia e vendit do të ndryshojë përmes një transformimi të thellë. Fund pandëshkushmërisë të politikanëve të kapur, dhe kthimit të sovranitetit te qytetarët. Janë qytetarët që do të vendosin, dhe sa na atakon ne këto muaj i japim formë programit tonë për ndryshimin rrënjësor të ekonomisë. Prioritet absolut dhënia fund e korrupsionit, sic u theksua edhe në raportin e DASH.  Kjo është arsyeja që Ramës iu mbyll cdo derë. Si mund të besohet një njeri që doli hajdut i zgjedhjeve. Prioritet kryesor mbetet ndryshimi i kësaj qeveria me zgjedhje me standarde e votë të lirë.

Fokusi ynë, te prioritetet e njerëzve, kjo vjen përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme. Beteja që ka nisur do të vijojë me kurorëzimin e saj me fitoren e cdo qytetari. Do i rikthejmë njerëzve vendimmarrjen, votën, për një qeveri që punon për të mirën e tyre.” -përfundoi Basha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here