Bie perdja e Cirkut të Diellit, Covid falimenton më të famshmin në botë

Mos i humb

Policia e Shtetit: Ja kujt i lejohet të hyjë e të dalë nga Shqipëria

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Policia e Shtetit ka dhënë një informacion të...

Serbia miraton masat e reja anti-Covid, Beogradi shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Me rritjen e numrit të rasteve me koronavirus, qeveria serbe ka miratuar masat e reja anti-covid. Mësohet se...

Gramsh: Arrestohet kryeplaku i fshatit Kotorr dhe 8 të tjerë pas hetimeve 4-mujore

Një operacion antikanabis i quajtur ‘’Kotorri 2020’’ është realizuar nga Policia në fshatin Kotorr të Gramshit. Pas hetimeve 4-mujore,...

Kina lanson satelit të ri me rezolucion të lartë në hapësirë

Sipas Agjencisë së Lajmeve Xinhua, vendi dërgoi një satelit për fotografim me rezolucion të lartë shumë dimensional në orbitën e planifikuar nga...

Bie perdja e Cirkut të Diellit.

Pas gati 40 vitesh aktivitet dhe shfaqje në të gjithë botën, emergjenca shëndetësore e shkaktuar nga pandemia e Covid-19, ka ulur në gjunjë tendën e famshme e goditur financiarisht deri në falimentim.

Një operacion në përpjekjen për të ristrukturuar borxhin e dikujt, në mënyrë që të mbrojë të ardhmen e veprimtarive të cirkut.

“Cirque du Soleil ka qenë një organizatë shumë e suksesshme në 36 vitet e fundit, por pandemia nuk zgjedh në shenjestër.

Me të ardhura financiare zero, për shkak të dyerve të mbyllura prej Covid, Daniel Lamarre, president dhe drejtor ekzekutiv i Cirkut të Diellit, vendosi mbylljen e aktiviteteve me qëllim mbrojtjen prej borxheve që mund të përpinin kompaninë.

I.C./Shqiptarja.com

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...

Kthyen lokalin në bazë për shpërndarjen e kokainës e kanabisit, arrestohen dy vëllezër në Tiranë

Policia ka finalizuar sot operacionin e koduar “SHOCK”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore e Policisë Tiranë,...

Zvicër : Janë regjistruar 129 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, brenda ditës së fundit janë raportuar 129 infeksione të reja me koronavirus. Kjo do të thotë që numri...