Lajme

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...

Rusia forcon praninë ushtarake në Al-Qamishli të Sirisë

Rusia dërgoi dje përforcime me rreth 50 automjete ushtarake në pikën e saj ushtarake në rajonin Al-Qamishli në verilindje të Sirisë e...

“Që nga 28 shkurti rreth 149 mijë azilkërkues kanë hyrë në Greqi”

Turqia sot njoftoi se që nga 28 shkurti i këtij viti afër 149.000 azilkërkues kanë kaluar kufirin e saj veriperëndimor dhe kanë...

COVID 19/ Olsian Cela thirrje prokurorëve: Kontribuoni financiarisht, solidaritet me situatën e krijuar

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Cela përmes një letre drejtuar prokurorëve iu bën thirrje të kontribuojnë financiarisht me sa munden, në kushtet kur...

COVID-19, SHBA raporton për numrin më të madh të vdekjeve në ditë

SHBA-të kanë raportuar dje 1.885 vdekje nga koronavirusi i ri (COVID-19), që është numri më i lartë i vdekjeve i regjistruar në...

Kurti në Pejë: Po bëjmë përpjekje që nga muaji maj të fillojmë gradualisht t’i kthehemi normalitetit

Kryetari i Komunës se Pejës Gazmend Muhaxheri priti ne takim Kryeministrin ne detyrë Albin Kurtin. Kryetari i Komunës se...

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...
- ISLAMSHOP.CH -