Categories Archives: Bota

Erdogan bisedë telefonike me Trump.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Në një njoftim për media nga qendra për shtyp e presidencës turke thuhet se gjatë bisedës telefonike të zhvilluar sot, Erdogan dhe ...