Bota

Hulumtuesi irlandez kërkon kthimin në Turqi të veprave turke-islame

Historiani irlandez i arteve, i cili jeton në Antalia të Turqisë, Mikail Patrick Duggan (59), zhvillon punime për gjetjen e veprave turke-islame të cilat...

Siri, 18 të vdekur gjatë sulmeve të regjimit të Asadit në Gutën Lindore

Gjatë sulmeve të forcave të regjimit të presidentit sirian Bashar al-Asad të kryera në vendbanimet e Gutës Lindore, kanë humbur jetën 18 civilë. Pjesëtarët e...

Egjiptianët përshëndesin shpalljen e zisë nga Turqia

Figura politike të Egjiptit kanë mirëpritur vendimin e Turqisë për të shpallur një ditë zie kombëtare për shkak të sulmit terrorist në Xhaminë El...

Kuvajt, burg për 68 persona përfshirë deputetë për ngjarjet në Parlament

Gjykata në Kuvajt ka dënuar 68 aktivistë opozitarë në mesin e të cilëve ka deputetë dhe ish-deputetë, të cilëve u ka shqiptuar dënimin me...

“Ekonomia e Turqisë pritet të rritet me 7 për qind në vitin 2017”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka theksuar se pret që ekonomia turke të rritet me 7 për qind në vitin 2017. Duke folur në...

“SHBA ka nevojë për mbështetjen e Turqisë për praninë në Siri”

Nënkryetari i partisë opozitare kryesore në Turqi, Partisë Republikane Popullore (CHP), Ozturk Yilmaz, deklaroi se SHBA-të do të kenë nevojë për mbështetjen e Turqisë...

Ukraina dhe Gjeorgjia dakordohen të thellojnë marrëdhëniet dypalëshe

Kryeministri ukrainas, Vododymyr Groysman, ka bërë të ditur se Kievi dhe Tibilisi janë dakorduar të thellojnë marrëdhëniet mes dy vendeve. “Zbatimi i përbashkët i projekteve...

Irak, forcat e bashkuara vrasin 19 terroristë të DEASH-it

Forcat e bashkuara irakiane prej disa ditësh vazhdojnë operacionin për pastrimin e elementeve të mbetura të organizatës terroriste DEASH në zonat e shkretëtirës në...

Yildirim: Vizita në Britani, mundësi për forcimin e marrëdhënieve

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, në lidhje me vizitën e tij në Britani tha se, "Do të diskutojmë për marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale,...

Treguesit në Gjermani flasin për “koalicionin e madh”

Pas dështimit të bisedimeve paraprake për krijimin e koalicionit ndërmjet partive të Unionit Kristian (CDU/CSU), Partisë së Lirë Demokratike (FDP) dhe të Gjelbërve në...

Të fundit

Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me...

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...
- ISLAMSHOP.CH -