Bota

Sudan, zbulohen rezerva të reja të mëdha ari

Në një nga vendet më varfëra në botë, Sudan, janë zbuluar rezerva të reja të mëdha ari. Ministri për Naftë dhe Miniera i Sudanit, Azhar...

Kurdët sirianë apel ndërkombëtar për ta ndihmuar Turqinë

Kurdët sirianë që jetojnë në Turqi për shkak të luftës civile në vendin e tyre kërkuan mbështetje ndërkombëtare për përpjekjet e Turqisë dhe mirëpritjen...

Belgjikë, jelekët e verdhë pengojnë hyrjen në një ndërtesë publike

Jelekët e verdhë në qytetin Namur në rajonin Wallonia në Belgjikë pengojnë hyrjen në një ndërtese publike. Sipas raporteve në mediat lokale mësohet se jelekët...

Anëtarët e PE-së thirrje britanikëve të heqin dorë nga Brexiti

Anëtarët e Parlamentit Europian i bënë thirrje popullit britanik të heqë dorë nga Brexiti. Një ditë para votimit të marrëveshjes Brexit në parlamentin britanik, 129...

Iran, 16 të vdekur në një aksident ajror

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën pasi avioni i mallrave i Kirgistanit është rrëzuar gjatë uljes në aeroport në qytetin Karaj në veriperëndim...

Australi, miliona peshq ngordhin nga moti i nxehtë

Thuajse një milion peshq kanë ngordhur në brigjet e një sistemi të rëndësishëm lumenjsh, në Australinë e përfshirë nga thatësirat, e autoritetet paralajmërojnë se...

U sulmua me thikë, kryebashkiaku në gjendje të rëndë

Kryebashkiaku i qytetit polak Danzika ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u sulmua me thikë nga një i ri, gjatë një mbrëmje bamirësie....

Macron, letër drejtuar popullit për të zbutur zemërimin

Emmanuel Macron ka nisur një debat kombëtar dymujor në Francë, me një letër të hapur drejtuar vendit. Presidenti francez shpreson që konsultimet e gjera publike...

Fillon intervistimi i disa ish-pjesëtarëve të UÇK-së në Hagë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa, u paraqit të hënën për intervistim në Prokurorinë Speciale në Hagë, në lidhje me pretendimet për përfshirjen...

Austri, orteku vret tre skiatorë, një tjetër rezulton i zhdukur

  Tre skiatorë kanë humbur jetën dje dhe një rezulton i zhdukur, për shkak të një orteku pranë Lech, një lokalitet në perëndim të Austrisë,...

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...
- ISLAMSHOP.CH -