Kosova

Shefja e Gjykatës Speciale së shpejti në Prishtinë

Ekaterina Trendafilova, kryetarja e Dhomave të Specializuara, këtë javë do ta vizitojë për herë të parë Kosovën. Në kuadër të kësaj vizite gjykatëse Ekaterina Trendafilova...

Vendim i befasueshëm i PDK-së vetëm pak orë pas rezultatit të balotazhit

Përmes një deklarate lëshuar për medie Partia Demokratike e Kosovës falënderon secilin qytetar që besoi në vizionin, platformën dhe kandidatët e saj për Kryetarë...

Haradinaj takoi zyrtarin e MCC, falënderon SHBA për mbështetje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim zyrtarin kryesor Operues i MCC, Jonathan Nash, me të cilin bisedoi rreth lansimit të sotëm të...

Rama, letër për krimin. I premton kryeministrave të BE se do ta luftojë

Kryeministri Edi Rama ka dashur t’i informojë vetë liderët e vendeve të BE-së për progresin e arritur nga Shqipëria në luftën kundër krimit të...

KQZ e pranon: Gabuam me votat e Abrashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përmes një njoftimit për medie thotë se dëshiron të sqarojë të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës lidhur me një...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e vrasjes së dyfishtë në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit Lulzim Idrizi, për...

Sherifi: Malisheva mbetet e Nismës, do të bashkëqeverisim në 11 komuna

Billall Sherifi, nga NISMA për Kosovën ka thënë se Malisheva mbetet sërish me Nismën edhe 4 vitet e ardhshme. “Falënderojmë të gjithë që kanë mbështetur...

DnV: Të ketë transparencë gjatë numërimit të votave me kusht

Koalicioni i organizatave “Demokracia në Veprim”, ka vlerësuar zgjedhjet e djeshme si të rregullta dhe me standarde ndërkombëtare, derisa i ka kërkuar nga Qendra...

Kadri Veseli: Jemi partia me numrin më të madh të asamblistëve, po presim rezultatet e raundit të dytë

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka shkruar për herë të parë pas rezultatit të zgjedhjeve të mbrëmshme. Ai thotë se pret...

Kërcënues të gazetarëve janë deputetët dhe zyrtarët publik

Kërcënues të gazetarëve janë deputetët dhe zyrtarët publik Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës(AGK) sot ka prezantuar raportin e dytë lidhur me lirinë e mediave dhe...

Të fundit

Hapet gara për rrugën “Milot-Fier” me koncension deri në 2024

Hapet gara e koncesionit për rrugën ‘Milot-Thumanë-Kashar-Fier’, kostoja koncensionare e të cilës përllogaritet të jetë 1.118 miliard euro, ndërsa kohëzgjarja e koncensionit...

Vetizolimi ka filluar, por sa po respektohet?

Vetëm disa ditë pasi filloi karantina e koronavirusit në Zvicër, gjithnjë e më shumë detaje po bëhen të qarta.

PD: Vjedhja 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier, 20 milionë euro për kilometër për rrugë dhe autostrada ekzistuese

PD ka reaguar përmes drejtorit të kabinetit, Dorian Teliti lidhur me koncesionin e fundit të qeverisë, atë të rrugës Milot-Fier. Në një...

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...

Kthyen lokalin në bazë për shpërndarjen e kokainës e kanabisit, arrestohen dy vëllezër në Tiranë

Policia ka finalizuar sot operacionin e koduar “SHOCK”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore e Policisë Tiranë,...
- ISLAMSHOP.CH -