Shqipëria

Drafti i opozitës për Kodin Zgjedhor, Gjiknuri e-mail Vasilit dhe Bylykbashit, kërkon mbledhje të Këshillit Politik të enjten

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, iu ka dërguar një e-mail anëtarëve të Këshillit Politik, si kundërpërgjigje për argumentet e...

Rama flet për ekonominë dhe rindërtimin: Deri një ditë para 26 nëntorit projeksionet shumë pozitive, nëse s’do kishim dy ‘tërmetet’…

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot para mediave për të folur për situatën ekonomike dhe programin e rindërtimit. Rama tha se deri...

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 45-vjeçari nga Durrësi

Tiranë- Një 45-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka transportuar 17 emigrantë të paligjshëm, të cilëve...

Lleshaj i prerë: Qytetarët do të vazhdojnë të votojnë në qendrat e tyre të mëparshme. Për lajmet e rreme…

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar sot për adresat e votimit të qytetarëve, pas zërave për spostim të qendrave të votimit...

“Ekonomia shqiptare pritet të tkurret në 7.5% këtë vit”, FMN: Ruani rezerva për një pandemi më të rëndë

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë një deklaratë përmbyllëse të ekipit të Misionit të Monitorimit Pas Programit për shpërndarje të menjëhershme.

“Nëse s’plotësohen kushtet do vdesim këtu!”, naftëtarët grevistë: Nuk kthehemi duar bosh në shtëpi

Ka hyrë në ditën e dytë greva e urisë së naftëtarëve të Ballshit. Grevistët kanë paralajmëruar se nuk do...

Rrëmbim, prostitucion, trafik droge e grup kriminal, OFL iu çon formularët 3 të dënuarve nga Elbasani: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shkuar në Elbasan kësaj radhe ku iu kërkon burimet e pasurisë 3 të dënuarve për vepra të...

Yuri Kim apel për aplikimet në BKH: Koha për të ndërmarrë veprime kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar! Ngrihuni dhe…

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka bërë sërish thirrje për ata që duan të bëhen hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit, ose...

Dosja “Tahiri”/ Gjykata e Lartë regjistron rekursin, ish-ministri kërkon të prishet vendimi i Apelit

Gjykata e Lartë regjistron dosjen ne ngarkim të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesit të policisë së Vlorës, Jaeld Cela.

KLGJ vendos kualifikimin për emërim të shtatëmbëdhjetë kandidatëve për magjistratë

Këshilli i Lartë Gjyqësor, me anë të një lajmërimi për mediat, deklaron se pas verifikimeve, ka vendosur kualifikimin për emërim të shtatëmbëdhjetë...

Të fundit

Paktet detare me fqinjët, Pompeo përshëndet gadishmërinë e Greqisë

Shtetet e Bashkuara përshëndesin gatishmërinë e Greqisë për të kërkuar marrëveshje detare me fqinjët e saj në rajon, thanë Sekretari amerikan i...

Qeveria e Kosovës merr përsipër subvencionimin e prodhimit të qumështit

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me përpunuesit e qumështit ka thënë se janë dakorduar që Qeveria të merr përsipër të subvencionojë prodhimin...

Drafti i opozitës për Kodin Zgjedhor, Gjiknuri e-mail Vasilit dhe Bylykbashit, kërkon mbledhje të Këshillit Politik të enjten

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, iu ka dërguar një e-mail anëtarëve të Këshillit Politik, si kundërpërgjigje për argumentet e...

Zemaj i bindur se Kosova po e menaxhon pandeminë më mirë se vendet e rajonit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se Kosova është më mirë se vendet e rajonit e madje edhe më mirë se...

Rama flet për ekonominë dhe rindërtimin: Deri një ditë para 26 nëntorit projeksionet shumë pozitive, nëse s’do kishim dy ‘tërmetet’…

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot para mediave për të folur për situatën ekonomike dhe programin e rindërtimit. Rama tha se deri...
- ISLAMSHOP.CH -