Zvicra

Zvicra voton ‘jo’ për kufizimin e lëvizjes së lirë me BE

ZVICËR- Zvicra i tha sot “jo” me shumicë të madhe votash nismës së të djathtës populiste për të kufizuar emigracionin e shtetasve...

Paga minimale në Gjenevë: 23 franga ora, 4 086 në muaj dhe 49,032 CHF në vit

Një shumicë e votuesve në Gjenevë pranuan një plan për të caktuar një pagë minimale prej 23 CHF në orë (24,77 dollarë...

S’ka karantinë, mërgimtarët drejt Kosovës, planifikohen shtatë fluturime nga Zvicra për nesër

Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran...

Zvicra siguron vaksinën për 20% të popullatës deri në fund të vitit 2021

Iniciativa Covax (Covid-19 Vaccine Global Access Facility) është një organizim shtetesh që synojnë garantimin e shpërndarjes së drejtë të vaksinave Covid-19 në...

Ligjet më të çuditshme në Zvicër!

Prostitucioni ‘Profesioni më i vjetër në botë’ jo vetëm që është krejtësisht legal dhe konsiderohet si një industri e...

Zvicër: A mund të zbulohet virusi për 15 minuta?

Me asnjë vaksinë në shikim për të paktën disa muaj, testimi po bëhet një pjesë më e rëndësishme e përmbajtjes së koronavirusit....

Bashkimi i dy subjekteve në Zvicër, përshëndetet nga krerë dhe personalitete të fesë islame

Fundjava që lamë mbrapa, ka shënuar një aktivitet të rrallë dhe me rëndësi të veçantë, sa i përket funksionimit të jetës fetare...

Lidhjet e trenave midis Zvicrës dhe Parisit do të zvogëlohen

Lidhjet ditore midis Gjenevës dhe kryeqytetit francez do të zvogëlohen duke filluar të hënën, 28 shtator. TGV Lyria, një tren me shpejtësi...

Dy qytete zvicerane, në 10 vendet me teknologjinë më të mirë në botë

Dy qytete zvicerane renditen në 10 top dhjetshën e vendeve me tekonologjinë më të zhvilluar në botë. Indeksi i...

Qipro e vendos Zvicrën në “Listën e karantinës”

Ata që duan të udhëtojnë në Qipro nga Zvicra, nga e enjtja (pasnesër)  i pret një ndryshim për të keq.

Të fundit

Qeveria e Kosovës merr përsipër subvencionimin e prodhimit të qumështit

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me përpunuesit e qumështit ka thënë se janë dakorduar që Qeveria të merr përsipër të subvencionojë prodhimin...

Drafti i opozitës për Kodin Zgjedhor, Gjiknuri e-mail Vasilit dhe Bylykbashit, kërkon mbledhje të Këshillit Politik të enjten

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, iu ka dërguar një e-mail anëtarëve të Këshillit Politik, si kundërpërgjigje për argumentet e...

Zemaj i bindur se Kosova po e menaxhon pandeminë më mirë se vendet e rajonit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se Kosova është më mirë se vendet e rajonit e madje edhe më mirë se...

Rama flet për ekonominë dhe rindërtimin: Deri një ditë para 26 nëntorit projeksionet shumë pozitive, nëse s’do kishim dy ‘tërmetet’…

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot para mediave për të folur për situatën ekonomike dhe programin e rindërtimit. Rama tha se deri...

OBSH: Gati teste që diagnostikojë COVID-in për 15-30 minuta! Do kushtojë 5 dollarë

OBSH paralajmëron se do të shpërndajë një test i cili mund ta diagnostikojë koronavirusin brenda pak minutash dhe sipas tyre  do ta...
- ISLAMSHOP.CH -