Fundjava e parë pa kufizime, qytetarët dalin të lirë pas më shumë se dy muajsh

Mos i humb

Shqipëri : Është rritur numri i të infektuarve , janë regjistruar 4 vdekje dhe 93 raste të reja në 24 orët e fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë, ashtu sikundër në të gjithë botën. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit,...

Tentoi të kalonte drejt Turqisë një shumë të madhe eurosh të padeklaruara, ndalohet shqiptarja në Rinas

Një shumë e madhe eurosh është kapur sot në aeroportin e Rinasit, të cilat nuk ishin deklaruar. Gazetarja Klodiana...

“Marshi i Paqes”, të mbijetuarit e gjenocidit në Srebrenicë nderojnë viktimat

Të mbijetuarit e Srebrenicës ishin në fillim të kolonës së Marshit të Paqes që filloi mëngjesin e sotëm nga Maja e Zezë,...

Shqipëri : Gërmonte lumin e Vjosës vihet nën hetim 48-vjeçari, IKMT e gjobit me 1 milion lekë

Një administrator i një shoqërie ndërtimi është vënë nën hetim për veprat penale “Shpërdorimi i tokës” dhe “Fshehja e të ardhurave”. Po...

Kjo është fundjava e parë pa kufizime, pas më shumë se dy muajsh, që në mes të muajit mars, kur në vendin tonë rezultoi personi i parë pozitiv me koronavirus. Kjo e shtunë dhe e diel do të jenë si ditë normale, ku do të mund të dalin të gjithë qytetarët dhe pa kufizime oraresh.

Po ashtu, edhe bizneset do të jenë të gjitha të hapura pa asnjë kufizim, si dhe lokalet e restorantet. I vetmi kufizim do të jetë lëvizja e qytetarëve nga zonat e kuqe në zonat e gjelbra, deri të hënën e 1 qershorit, kur do të hiqet edhe ky kufizim.

Ndërkohë, duke filluar nga 1 qershori do të hapen edhe kufijtë tokësorë me vendet fqinje, çerdhet e kopshtet, kampionatet sportive pa praninë e publikut, parqet, qendrat e formimit arsimor, kulturor, qendrat e internetit dhe palestrat sipas protokolleve të sigurisë.

Prej 1 qershorit edhe plazhet do të hapen, por vetëm për hotelierët, ndërsa për të gjithë qytetarët nga data 6. Mbetet ende mbyllur transporti publik, për të cilin po hartohet një protokoll i veçantë me Ministrinë e Transporteve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...

Tabaku: Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane. Braktisen turizmi e fasoneritë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu thotë se kryeministri Rama i ka braktisur qytetarët dhe ka...

KLP mblidhet on line, emërohet unanimisht si prokurore në SPAK, Manjola Kajana

Në kushtet e distancimit social, si rezultat i pandemisë COVID19, është mbajtur gjatë paradites së sotme përmes platformës on-line, mbledhja e 63-të...