Ish-drejtori i Policisë fatin e Tahirit, i rrëzohen 3 akuzat, dënohet për shpërdorim detyre

Mos i humb

Zgjedhjet në Hamburg, fitojnë socialdemokratët e të gjelbrit

Pas zgjedhjeve në Hamburg të dielën socialdemokratët dhe Të Gjelbrit janë entuziastë. Vërtet që socialdemokratët pësuan një rënie me...

Ka 13 vite që e bën! Njihuni me libanezin që ofron ushqim falas çdo ditë për të pastrehët

Një bukëpjekës bujarë ka ushqyer të pastrehët çdo ditë në këto 13 vitet e fundit. Chris Mansour, i cili...

Alarm në Itali, shkon në dy numri i viktimave nga koronavirusi. 36 të prekur në spital

ITALI Shkon në dy numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Pas një 78-vjeçari, i cili ka ndërruar jetë...

Vajin të cilin nuk bën assesi ta përdorni për fërgim dhe zierje: Helm i cili nuk del nga trupi!

Madje edhe vajrat më të mira ndonjëherë nuk janë të përshtatshme për temperatura të larta, prandaj duhet patjetër të dini cilat vajra...

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, i shpallur në kërkim për trafik droge, është dënuar sot me 3 vite e 4 muaj burg për akuzën e ‘shpërdorimit të detyrës’.

Ndonëse ai akuzohej për tre akuza penale; “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’, Çela ka arritur të shpëtojë, duke u akuzuar vetëm për ‘Shpërdorim detyre’.

Kujtojmë se ish-drejtori i Policise, është shpallur në kërkim policor, ndërsa vendimi u dha në mungesë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...