Këto ndryshime trupore pësoni gjatë udhëtimit me avion!

Mos i humb

Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare

Me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës dhe 10-vjetorin e krijimit të Konsullatës së Republikës së Kosovës në Shtutgart, në manifestimin...

Qeveria miraton planin kombëtar për Integrimin europian 2020-2022

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme planin kombëtar për integrimin europian për vitet 2020-2022. Institucioni që do...

OKB dërgon ndihma humanitare në Siri

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) sot ka dërguar 21 maune me ndihma humanitare në Idlib, provincë veriperëndimore në Sirinë e shkatërruar...

Gjermani, numri i lënduarve nga përplasja e makinës rritet në 52

Numri i personave të lënduar një ditë pasi makina u përplas me një grup njerëzish gjatë paradës së karnavalit në shtetin qendror...

Vetëm mendimi për të ndërruar vend është i mirë dhe relaksues.

Të tilla janë edhe fluturimet me avion, ani se ndonjëherë janë edhe të lodhshme kur distancat janë të mëdha.

Por a keni menduar ndonjëherë për ndryshime që pëson trupi juaj gjatë udhëtimit me avion, transmeton Klan Kosova.

Ne ju sjellim disa nga këto ndryshime.

Këmbët ju enjten
Mungesa e lëvizjes së këmbëve për një kohë të gjatë mund të çojë në mpirje ose fryrje të tyre.

Shija juaj për ushqimin ndryshon
Shkencëtarët kanë zbuluan se zonat e trurit përgjegjëse për preferencat e shijes funksionojnë ndryshe gjatë fluturimit

Probleme me lëkurën
Dehidratimi gjithashtu shkakton probleme të lëkurës dhe puçrra fytyre. Ju këshillojmë të merrni disa kremra hidratues për të qëndruar të sigurt.

Keni dhimbje veshësh
Zhurmat në avion do ju shkaktojnë dhimbje veshësh, një palë kufje ndoshta do të jenë zgjidhja që ju të mos i dëgjoni zhurmat.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Koronavirusi/ Shtohen masat në pikën doganore të Kapshticës

Në një kohë kur koronavirusi duket se po përfshin me shpejtësi mbarë globin, një shtim masash vihet re në Kapshticë.

Greva e urisë në Ballsh, një prej naftëtarëve dërgohet në spital

Sot, në ditën e dhjetë të grevës së urisë së naftëtarëve të Ballshit, këta të fundit rezufojnë shërbimin mjekësor.

Zjarr në një vilë 4-katëshe në Berat

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë 4-katëshe në Berat. Banesa e shtetasit Nuri Hibro, që ndodhet prapa bashkisë së qytetit,në lagjen...

Turqia fiton 32 milionë dollarë nga urat dhe rrugët në janar

Turqia fitoi mbi 189,5 milionë lira (rreth 32 milionë dollarë) nga tarifat në janar, tregojnë shifrat zyrtare (AA). Ura...

Bernie Sanders e quan Netanyahu-n “racist reaksionar”

Senatori i Vermontit, Bernie Sanders në debatin presidencial demokratik të martën, e quajti kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu një "racist reaksionar" (AA).