Pesë të vdekur në një aksident në Suharekë, tre nga ata fëmijë

Mos i humb

95-vjeçarja zvicerane shpëton nga koronavirusi

Një 95-vjeçare është kthyer në shtëpi, pasi i ka mbijetuar virusit COVID-19. Gertrude Fatton ka thënë se është trajtuar...

Merkel: Covid-19 më e keqe se kriza bankare dhe financiare e vitit 2008

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se epidemia e koronavirusit të ri (Covid-19) ka futur vendet në një situatë më të vështirë se...

Lufta me Covid-19, Tajlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Tajlandës shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, duke filluar nga e enjtja, në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Indi, rriten rastet me koronavirus

Përskaj izolimit të plotë në vend, rastet me koronavirusin e ri (COVID-19) në Indi sot kanë vazhduar të rriten.

Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë në magjistralen Suharekë- Duhël, në fshatin Biraçë të Suharekës.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha.

Ai ka thënë se në aksident kanë vdekur dy të rritur dhe tre fëmijë.

Vdekjet janë konfirmuar nga emergjenca.

Në aksident janë përfshirë një automjet BMW dhe një autobus./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...