‘PizzaExpress’ mbyll rreth 70 restorante në Britaninë e Madhe për shkak të Covid-19

Mos i humb

Meta fjalim në OKB: Objektiv anëtarësimi në BE, të vetëdijshëm se na duhet të përmbushim standardet e kërkuara

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një konferencë në debatin e përgjithshëm të sesionit të 75-të në OKB. Mes shumë...

Sërish shifra të larta/ MSH: Ndërrojnë jetë 5 pacientë me koronavirus, konfirmohen 153 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë pesë pacientë me koronavirus. Gjithashtu, MSH bën me dije...

“Nuk mund të firmos letra të njëanshme”, Gjiknuri komenton kërkesën e opozitës për OSBE: Pres propozimet tuaja konkrete për amendamentet

Letër e njëanshme e retorikë politike,kështu e ka konsideruar përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, letrën e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR....

Si Të Largoni Aromën E Vezës Në Çdo Recetë Gatimi

Besojeni ose jo, në botë ka shumë njerëz që nuk i honepsin vezët apo aromën e tyre. Është pikërisht...

Rrjeti britanik i restoranteve ”PizzaExpress” tha sot se po planifikonte të mbyllte gati 70 restorante në Britaninë e Madhe, çka rezulton në humbjen e deri 1 100 vendeve të punës.

Masa u detyrua nga pandemia e koronavirusit të ri dhe përpjekjet për të ristrukturuar borxhet e saj të mëdha.

“Ky vendim është shumë i vështirë. Sidoqoftë, kundër sfondit aktual të pashembullt, ‘PizzaExpress’ beson se zvogëlimi i madhësisë së pasurisë së tij do ta ndihmojë atë për të mbrojtur 9 000 vende të tjera pune”, thuhet në një deklaratë të kompanisë.

E themeluar në vitin 1965, kompania ka 449 restorante në Britaninë e Madhe dhe gjithashtu operon restorante në disa vende të tjera.

Kompania mbylli të gjitha restorantet e saj britanike më 23 mars, pas bllokimit të urdhëruar nga qeveria, por shumë prej tyre janë rihapur kohët e fundit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vdes 54 vjecari sepse konsumonte çdo ditë karamele me mente dhe likuaricia

Një punëtor ndërtimi në shtetin amerikan të Massachusetts vdiq për shkak të një zakoni të pashembullt – ai hante çdo ditë karamele...

VV dhe LDK nuk e votojnë, dështon sërish projektligji për vlerat e UÇK-së

As sot nuk është votuar në Kuvendin e Kosovës Projektligji për Vlerat e UÇK-së. Projektligji në fjalë në Kuvendin...

Rëndohet bilanci, MSH: Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus, konfirmohen 124 raste të reja

Është rënduar sërish bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë viktimë, kanë ndërruar jetë tre...

Fiq Të Thatë Me Vaj Ulliri, Kura 40 Ditore E Shëndetit

Në shumë vende bregdetare të zonës së Mesdheut, njerëzit betohen për të mirat që vijnë nga një kurë e thjeshtë dhe shumë...

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të...