Policia izraelite sulmon besimtarët në Al-Aksa

Mos i humb

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

Egjipt, gjykata konfirmon dënimin me 15 vjet burg për aktivistin Ahmed Douma

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve (MENA), Gjykata Nakd ka aprovuar dënimin e aktivistit Ahmed Douma, i cili u akuzua për protestat të...

Turqi : Në 24 orët e fundit janë të shëruar mbi 2000 persona nga covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se mbi 2.297 persona janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi...

Alibeaj: 4 pyetjet që Belinda Balluku dhe Edi Rama duhet t’u japin përgjigje

PD ka reaguar sot përmes ish deputetit Enkelejd Alibeaj lidhur me projektin e rrugës Milot – Fier, të prezantuar javën e kaluar...

 

Policia izraelite pas namazit të xhumasë ka sulmuar me gaz lotsjellës dhe shok bomba besimtarët në xhaminë Al-Aksa.

Policët izraelitë që ndodheshin në portën Al Magribe në pjesën perëndimore të Meshxhid-i Aksasë, që ndodhet në Qytetin e Vjetër të Kudsit Lindor nën pushtim, pas namazit të xhumasë intervenuan ndaj besimtarëve me gaz lotsjellës dhe shok bomba.

Qindra palestinezë të mbledhur pranë portës Al Magribe brohoritën sllogane “Aksa shpirtin dhe gjakun e japim për ty”.

– Dy palestinezë të plagosur

Deri më tani dy palestinezë janë plagosur nga sulmi i policisë izraelite që shkeli nderin e Mesxhid-i Aksasë në përvjetorin e parë të fitores së saj.

Policia izraelite gjatë incidentit sulmoi me shok bomba xhaminë e Kibles në kompleksin Al-Aksa dhe i mbylli hyrjet.

Derisa policia po mundohet që të zbras Mesxhid-i Aksanë, palestinezët përgjigjen me fishekzjarre.

Pas vendimit të marrë të Kabinetit izraelit të Sigurisë, më 25 korrik të vitit të kaluar u hoqën detektorët në dyert e xhamisë Al-Aksa.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zviceranët nuk i nënshtrohen më karantinës në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që udhëtojnë nga Zvicra nuk do të duhet më të izolohen për dy javë kur të arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar,...

Zaev: Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për TV Telma në lidhje me vijat e kuqe të BDI-së për  kryeministrin shqiptar...

Durrës: Rama tregon episodin me kryetaren Sako nis dhënia e granteve

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kurti: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, këtë e ka vërtetuar edhe GjND

Me rastin e 25 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, ish-kryeministri Albin Kurti ka ndarë pjesë nga fjala e Fouad Riad – Gjyqtar...

Basha : Ndryshimin nuk ka forcë ta ndalë askush!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh të fortë, ndërsa i bën të qartë rivalit të tij politik, Edi...