Samsung “surprizon” përdoruesit me smartfonin e ri të përthyeshëm

Mos i humb

OKB dërgon 112 maune me ndihma humanitare në Idlib

Maunet që transportonin ndihma të OKB-së kaluan vendkalimin kufitar Cilvegoz, në qarkun Reyhanli, në qytetin turk Hatay. Autoritetet konfirmuan...

Yuri Kim : Përpjekje për konensus për zgjedhoren

Konsensusi në Reformën Zgjedhore ende duket larg teksa tashmë është situate post- afat. Palët shkelën afatin e 31 majit...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

Diaspora dërgoi mbi 700 mijë euro në fondin për përballje nga pandemia COVID-19

Thirrjes së kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për ta ndihmuar Kosovën financiarisht për t’u përballur me pandeminë COVID-19, po vazhdojnë t’i përgjigjen...

Kompania telefonike Samsung “ngacmoi” përdoruesit e saj duke publikuar foto nga projekti për telefonin e parë që mund të paloset.

Gjatë konferencës Samsung Developer ditën e djeshme u prezantua përmes një video, smartfoni Galaxy Fold e cila mund të palosej duke e zvogëluar ekranin po pa e prishur pamjen.

Samsung nuk dha informacione të detajuara për modelin e ri duke e lënë surprizë dhe datën e publikimit.

Projekti pilot i nxjerrë më parë në shtator të këtij viti kishte problem më përthyerjen e ekranit, ndaj kompania vendosi të shtyjë datën zyrtare të lançimit.

Konkurenca mes kompanive për të sjellë këtë risi është shumë e fortë. Të gjithë janë po mundohen të prodhojnë një telefon që mund të punojë si kompjuter por me përmasa të vogla, ndaj dhe ideja e përthyeshmërisë është një sfidë më vete për inxhinierët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kurti shkon në shesh për ta nënshkruar peticionin, si kryetar i VV-së kërkon sërish zgjedhje

Kryetari i Vetëvendosjes dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vazhdon të kërkojë zgjedhje të reja në vend. Ai...

Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti

Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.

Një tërmet 7.1 ballë godet Indonezinë

Një tërmet i fuqishëm me fuqi prej 7.1 ballë sipas Rihterit ka ndodhur sot në provincën Maluku Veriore në Indonezi.

Studiuesit thonë se infeksioni i Covid u eksportua nga Europa për në New York

Rastet e para me Covid-19 në Nju-Jork e kanë origjinën në Europë. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga Shkolla...

Zvicër : Nga 6 qershori, floktoret do të punojnë me kapacitet të plotë

Nga 6 qershori, lokalet e parukerisë në Zvicër mund të përdorin përsëri kapacitetin e tyre të plotë. Sigurisht,...