Si të bëni një “vezë në këmishë”!

Mos i humb

Sekuestrohen mbi 30 mijë euro dhe një automjet në Kakavijë, nën hetim dy grekë, një italian dhe një shqiptar

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të...

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa publikon faktet: Eri Betoni miraton planin për ndërtimin e kullave 18 kate te zona e Parkut të Liqenit

Zëdhënësja e PD Ina Zhupa me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar dokumente, ku faktohet se kryetari i Bashkisë së...

Po transportonin 14 emigrantë të paligjshëm, arrestohen disa të rinj në Korçë, njëri prej tyre ‘çmend’ policët

Policia e Korçës vijon goditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit “Perimetri”. Në vijim të këtij operacioni, goditen​ 4...

Kosovarët që kthehen në Gjermani, nga nesër do të obligohen të testohen për Covid-19

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga nesër, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet...

“Veza në këmishë” nuk kërkon përdorimin e yndyrës, është shumë e shijshme dhe mund ta shijoni më vete ose me një sallatë a sanduiç.

Nëse do të gatuani një vezë të zier pa lëvozhgë (vezë në këmishë), ajo duhet të qëndrojë ë plotë, e butë dhe me të bardhën e saj të ngrirë, por jo të pjekur. Sekreti qëndron në vorbullën e krijuar dhe shtimin e uthullës që ndihmon ngrirjen e albuminës.

Tani, ju ngelet vetëm të zgjidhni një vezë të freskët.

Mënyra tradicionale për të gatuar një vezë të zier pa lëvozhgë

Vendosni në zjarr të lartë një tenxhere me ujë të ftohtë.

Ndërkohë, thyeni një vezë në një pjatë, duke qenë të kujdesshëm për të mos prishur të verdhën e saj, përndryshe do ta keni të pamundur të gatuani vezën e zier pa lëvozhgë. Ju gjithashtu mund ta thyeni atë direkt në ujë për të shmangur prishjen në pjatë.

Kur uji të ketë valuar, ulni zjarrin dhe i shtoni një majë kripë dhe një lugë gjelle uthull të bardhë.

Me një lugë filloni ta përzieni në drejtim të akrepave të orës derisa të krijoni një vorbull të shpejtë dhe në këtë pikë, ndërsa uji rrotullohet futni vezën dhe vazhdoni të përzieni për 3-5 minuta.

Gjatë kësaj kohe albumina e vezës bëhet e bardhë dhe ka filluar të forcohet mjaftueshëm.

Me ndihmën e një luge të madhe, hiqni vezën butësisht nga shkuma dhe shpëlajeni me ujë të freskët./tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...