Teatrot e Broadway-it mbeten të mbyllura në 2020

Mos i humb

Zjarr masiv në SHBA, të paktën 8.000 persona braktisin banesat e tyre…

Të paktën 8.000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në...

Kryeministri i Kosovës thotë se nuk e përkrah nismën

Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti...

Vazhdon zjarri i madh në pyllin e Semanit, në aksion dhe ushtria, shkrumbohen rreth 20 ha

Vijon prej disa ditësh zjarri i madh në pyllin e Semanit. Ndërkohë, Bashkia e Fierit është angazhuar me...

Koronavirusi shkakton mbi 42 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe, 304 695 të infektuar me Covid-19

Koronavirusi ka shkaktuar mbi 42 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe. Saktësisht, në shtetin britanik kanë ndërruar jetë...

Teatrot e famshme të Broadway-it të Nju Jorkut do të qëndrojnë të mbyllura për pjesën e mbetur të vitit, për shkak të pandemisë së koronavirusit, njoftoi një organizatë.

“Përvoja e Broadway-it mund të jetë thellësisht personale, por është edhe thelbësore dhe e përbashkët”, deklaroi kryetari, Thomas Schumacher.

“Alkimia e 1 000 të huajve në një audiencë të vetme, duke motivuar çdo interpretues në skenë dhe prapaskenë, do të jetë sërish e mundur kur teatrot në Broadway të mund të funksionojnë plotësisht”, shtoi ai.

“Broadway League”, që përfaqëson producentët dhe pronarët e teatrove, njoftoi se shfaqjet pritet të nisin në fillim të vitit 2021.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Hapen xhamitë e Kosovës

Xhamitë e Kosovës hape sot. Këtë vendim e ka marrë myftiu i Kosovës, Naim Tërnava. “Sot hapen Xhamitë

Gjithçka që nuk dimë për katastrofën në Bejrut, i ngjashëm me shpërthimin e bombës atomike në Hiroshima

Një depo që ruante mijëra tonë materiale shpërthyese mendohet të jetë burimi i mundshëm i shpërthimit masiv që ndodhi në kryeqytetin libanez...

Jorida Tabaku: Detyrimet e prapambetura ndaj biznesit, dështimi kuptimplotë i kësaj qeverie

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku denoncon detyrimet e prapambetura të qeverisë.Sipas saj, borxhet ndaj biznesit kanë arritur në 70 mld lekë. Tabaku thotë...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...