Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus u transferuan nga Novi Pazari për në Beograd

Mos i humb

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve të qeverisë, atë për lejet e mjedisit, për...

BE duhet të dakordohet për udhëtimin ndërkufitar

Laya për radion Cadena SER tha se rifillimi i udhëtimit ndërkufitar duhet të vendoset kolektivisht edhe nëse vendet në BE po ndërpresin...

Tërmeti 6.2 në Detin Mesdhe/ ESMC: Rrezik për cunami, këto shtete rrezikohen

Rreth orës 01:43 një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ra në Detin Mesdhe.

SHBA sanksionon 9 institucione kineze për shkak të politikave shtypëse mbi turqit ujgurë

"Zyra e Industrisë dhe Sigurisë së Departamentit amerikan të Tregtisë ka vendosur në listën e sanksioneve 8 kompani kineze dhe Institutin e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se vendi i tij kujdeset për popullsinë në të gjithë Serbinë, si dhe se mjekët te atjeshëm u kujdesën për tetë shqiptarë, megjithëse nuk kishin asnjë dokument.

Ai gjithashtu tha se tetë shqiptarë që sipas tij ishin të infektuar me koronavirus u transferuan nga Novi Pazari në një qendër mjekësore në Beograd, dhe nuk kishin asnjë dokument nga Serbia.

Kreu i shtetit serb gjithashtu tha që pacientët me gjendje më të rëndë ishin vendosur në Nish, Kragujevc ose Beograd, dhe se sistemi po përpiqej t`i ndihmonte të gjithë, raporton Alo.rs.

“Njerëzit janë njerëz, ne nuk kemi kërkuar dokumente dhe sistemi shëndetësor serb kujdeset për ta. Ne përpiqemi t’i ndihmojmë të gjithë”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...