WhatsApp njofton arritjen e 2 miliardë përdoruesve në të gjithë botën

Mos i humb

Greqi/ Mbërrijnë 1.7 milionë maska dhe materiale ndihmëse kundër CoVid-19

Në Greqi kanë mbërritur 1.7 milionë maska dhe materiale ndihmëse kundër covid19. Fluturimi i kompanisë Aegian mbërriti në orët...

Thaçi nuk do të “humbë kohë”, paralajmëron konsultime me liderët e partive politike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do t’i thërrasë së shpejti për konsultime liderët e të gjitha partive politike. Këtë deklaratë,...

Afganistan, gjatë sulmit të talebanëve humbin jetën 20 pjesëtarë të sigurisë

Gjatë sulmeve që talebanët i kryen në provincat Takhar dhe Zabul, Afganistan, kanë humbur jetën së paku 20 pjesëtarë të forcave të...

Historiani i ekonomisë: “Ndodhemi ende në fillim të krizës “

Kriza Corona ka ngjashmëri me ekonomitë e luftës, thotë historiani Albrecht Ritschl në intervistë për DW. Ajo mund të arrijë përmasat e...

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk konfirmoi numra specifikë të përdoruesve për Indinë, kishte arritur në 400 milionë përdorues në korrik të vitit të kaluar, dhe India është tregu më i madh për WhatsApp.

Arritja e dy miliardë përdoruesve ndihmon WhatsApp të ruajë epërsinë e saj në tregun e mesazheve të menjëhershme.
Konkurrenti WeChat, i cili është në pronësi të Tencent kinez dhe kryesisht operon atje, arriti një miliardë përdorues pak kohë më parë, por mbetet prapa WhatsApp.

Telegram, i cili është një tjetër aplikacion mesazhesh që ofron mesazhe të koduara sikurse WhatsApp, posedon 300 milionë përdorues, sipas Komisionit të Sigurimeve dhe Shkëmbimit të SHBA (SEC).

Sipas Statista.com, numri i përgjithshëm i përdoruesve për platformat e mesazheve me bazë telefonike pritet të rritet në 3 miliardë deri në vitin 2022.
Platforma parashikoi 2.7 miliardë përdorues për vitin 2020 dhe 2.87 miliardë për 2021, që do të thotë se WhatsApp aktualisht zotëron pjesën kryesore të përdoruesve në të gjithë botën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Tjetër ditë e zezë në Itali/ Rritet sërish numri i vdekjeve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Luftojnë çdo ditë vdekjen tek Infektivi, mjeku i njohur zbulon dhuratën që i la gojëhapur

TIRANE -Mjeku i njohur Tritan Kalo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar një dhuratë shumë të bukur që...