Zvicër: 13 infeksione të reja në 24 orët e fundit

Mos i humb

Daçiç: S’ka dialog me Kosovën pa u hequr reciprociteti!

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, duke komentuar vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës në detyrë, përmes së cilit...

Të rihapen gjykatat, gjyqet të bëhen me protokolle shëndetësore

Ministria e Drejtësisë me anë të një akti normativ, propozon që të nisin gjyqet në vend, me rregullat për parandalimin e përhapjes...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Iran, rritet në 7.734 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Iran, 57 njerëz kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të kaluara si rezultat i koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, brenda një dite janë raportuar gjithsej 13 infeksione të reja me koronavirus.

Kjo shifër është për 23 më e vogël se ajo që ishte raportuar të enjten. Gjatë ditëve të fundit ka pasur një luhatje shifrash në mes të 10 dhe 41, por që nuk e rrezikonte trendin mbizotërues të rënies së padyshimtë të numrit të infeksioneve.

Megjithatë, nisur nga fakti se raportimi i sotëm ka dalë nga testimet e realizuara dje, që ishte ditë feste ashtu si dhe sot, edhe kjo shifër duhet marrë me rezervë, pasi që në ditë pushimesh bëhen më pak testime.

Deri më tani ka pasur gjithsej 30.707 raste të konfirmuara nga laboratori, siç ka njoftuar të premten Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG). Në të njëjtën kohë, në Zvicër janë shëruar 27.900 veta të sëmurë nga koronavirusi, raporton worldometers.info.

Në Zvicër ka 358 infeksione në 100,000 banorë.

Numri i vdekjeve të lidhura me sëmundjen e mushkërive Covid-19 në në mesditën e së premtes ishte 1902, gjashtë më shumë sesa ishte raportuar një ditë më parë.

Por sipa BAG, nuk është raportuar asnjë i vdekur gjatë 24 orëve të fundit.

Një total prej 364.321 testesh janë kryer në shkallë vendi dhe 10% kanë rezultuar pozitivë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...