Afganistan, 20 pjesëtarë të sigurisë humbin jetën në një sulm të talibanëve

Mos i humb

Detaje nga operacioni në Elbasan/ Çmontohet grupi i rrezikshëm, gjenden 5 kg heroinë në kamionin e linjës Shqipëri-Greqi

Një operacion i madh antidroge ku është goditur një grup i rrezikshëm që duket se luante fijet e trafikut jo vetëm në...

Festa e Pavarësisë/ Lavrov uron Ramën dhe kërkon bashkëpunim: Aktivizimi i kontakteve midis MPJ-ve do kontribuojë në zhvillimin e marrëdhënieve

Një tjetër mesazh urimi nga Rusia me rastin e festës së Pavarësisë. Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov i ka dërguar një...

Interpol lëshon alarmin për shpërndarjen e vaksinës anti-Covid: Rrjetet kriminale po planifikojnë të infiltrojnë…

Vetëm pak orë pasi Britania e Madhe miratoi vaksinën kundër koronavirusit për përdorim te qytetarët, vjen një paralajmërim nga Interpol, i cili...

Dyshonte se ishte prekur me Covid-19, burri tenton vetëvrasjen, pret damarët në banesën e tij në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Tiranë.  Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten,...

Të paktën 20 pjesëtarë të sigurisë humbën jetën në një sulm nga militantët talibanë në pikën ushtarake në rrethin Hashrud të provincës Nimruz në Afganistanin perëndimor.

Xhelil Vatandost, zyrtar lokal i rrethit Hashrud, u tha mediave se militantët kryen një sulm të armatosur në pikën ushtarake në zonën Dehmezeng në Hashrud.

Krahas 20 të vdekurve në mesin e forcave të sigurisë, gjashtë ushtarë po ashtu janë zënë rob nga militantët.

Ndërkohë, ende nuk është bërë asnjë deklaratë nga talibanët.

Nga ana tjetër, Ministria e Mbrojtjes e Afganistanit njoftoi se militantët në 24 orët e fundit kanë kryer sulme në 24 provinca.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusia vendos raketa në ishujt e pretenduar nga Japonia

Ushtria ruse ka njoftuar për vendosjen e raketave të mbrojtjes ajrore në Ishujt Kurile mbi të cilat ka pretendime Japonia.

Jo ceremoni virtuale/ OSCAR 2021, ‘jo’ në streaming

Jo ceremoni në Zoom. Oskarët 2021 do të mbahen me publik dhe Live. Kjo është konfirmuar nga një zëdhënës i akademisë së...

Pse nuk duhet të vishni këpucë në ambiente të mbyllura

Ka nga ata që sigurohen të heqin këpucët para se të hyjnë në shtëpi, duke veshur pantoflat e tyre. Ndërsa ka nga...

666 shqiptarë gjobitën brenda 24 orëve për shkeljen e masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të masave anti Covid janë ndëshkuar 666 qytetarë në të gjithë vendin.

Korrupsioni me lokalin në paraburgimin 313, SPAK merr të pandehur ish-drejtorin Eduard Strugajn, Ervin Kurtullën dhe Florin Ahmetajn

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për procedimin penal nr.89 të vitit 2020.