Afrikë, shkon në afro 104 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Mos i humb

Në kontinentin e Afrikës numri i viktimave nga koronavirusi i ri (COVID-19) është rritur në afro 104 mijë ndërsa numri i rasteve tejkaloi shifrën 3.9 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas faqes së internetit “Worldometers”, ku përpilohen të dhënat e COVID-19, numri i rasteve u rrit në 3.925.683 ndërsa numri i personave të shëruar në 3.485.227.

Numri i viktimave si pasojë e COVID-19 në të gjithë kontinentin shkoi në 103.908

Numri më i lartë i rasteve në kontinent u zbulua në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt dhe në Etiopi.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit