Akullore me Kos dhe Fruta

Mos i humb

Greqia merr masa të reja, nga nesër do jetë e detyrueshme edhe ….

Greqia ka marrë masa të reja për të përballuar rritjen e rasteve të të prekurve me covid-19. Sipas zv/ministrin...

Opozita e bashkuar kërkon mbledhje sot në 18:00

Opozita e bashkuar kërkon mbledhje sot në 18:00 të Këshillit Politik. “Opozita e Bashkuar është e gatshme që të...

Raka thotë se situata është alarmante, tregon faktorët që ndikuan në shtimin e rasteve me koronavirus

Mikrobiologu Lul Raka thotë se në Kosovë aktualisht situata me Covid-19 është alarmante. Tha se në tre javët e fundit, numri i...

Covid-19 ‘shkatërron’ SHBA-në, ekonomia bie me 9.5%

Pandemia ka goditur shumë rëndë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SHBA është shteti më i prekur për sa i përket numrit të...

Akulloreve në stinën e verës nuk mund t’i rezistojë dot askush.

AgroWeb.org ka sugjeruar plot receta për ta përgatitur këtë delikatesë të shëndetshme dhe të sigurt në shtëpitë tuaja.

Sot ju vijmë me një version akoma dhe më të shkurtër por me shije perfekte si gjithnjë.

Bëhet fjalë për akulloren me dy shije, një shtresë me fruta pylli dhe një shtresë me kos.

Ndiqni me kujdes hapat e përgatitjes të shpjeguara në recetë dhe provojeni që sot.

Përbërësit

250ml kos

40g sheqer

140ml qumësht

100g fruta pylli (manaferra, luleshtrydhe, boronica, mjedra)

40ml lëng limoni

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj ëmbëlsire të shpejtë merrni një tas të madh qelqi dhe aty hidhni kosin.

Mundohuni që kosi të mos ketë shumë lëng pasi akullorja nuk do të mpikset siç duhet.

AgroWeb.org ju sugjeron që të përdorni kosin e deles i cili është më i trashë dhe i plotë.

Pas kosit shtoni sheqerin dhe rriheni kosin me telin e kuzhinës në mënyrë që kokrrizat e sheqerit të shkrijnë.

Më pas bashkoni lëngun e limonit dhe qumështin dhe përziejini lehtë kështu përbërësit do të lidhen me njëri-tjetrin.

Gjysmën e masës së përgatitur kalojeni në një enë tjetër për ta përzierë me frutat.

Përdorni blenderin për të bluar sa më imët frutat dhe për të krijuar një salcë të trashë dhe të njëtrajtshme.

Në një enë e cila mund të qëndrojë në frigorifer hidhni fillimisht masën me fruta dhe përhapeni mirë.

Vendoseni në frigorifer për 30-40 minuta në mënyrë që të ngrijë pak dhe mos përzihet me masën tjetër.

Kur të ketë kaluar koha e nevojitur hidhni mbi masën me fruta shtresën vetëm me kos.

Futeni përsëri në ngrirje dhe lëreni aty për të paktën tre orë.

Tani ju mbetet vetëm ta shërbeni akulloren tuaj të shijshme dhe të shpejtë për të afërmit e familjarët.

Nëse dëshironi mund ta shoqëroni edhe me biskota apo arra të thërrmuara për t’i dhënë akoma edhe më shumë shije.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

Pandemia detyron Kaliforninë të lirojë 8 mijë të burgosur

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i bashkisë së Los Anxhelosit Eric Garcetti njoftoi se mund të...

Itali/ Tetë humbje jete dhe 239 raste të reja në 24 orë

Italia ka regjistruar 239 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën, një shifër...

Hedhja kudo e pajisjeve të mbrojtes personale, problem në qytetin e Nju Jorkut

Ndërsa spitalet në Nju Jork trajtojnë valën e pacientëve me COVID dhe ndërsa njerëzit veshin maska dhe doreza në dyqane ushqimore dhe...