Anija turke Barbaros Hayreddin Pasha vazhdon aktivitetet kërkimore në Mesdheun Lindor

Mos i humb

Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel

Në Bruksel mbahet sot takimi i radhës midis Kosovës dhe Serbisë, në nivel ekspertësh. Është ky takimi i dytë i tillë në...

Zeka: Do të ketë rënie të të hyrave buxhetore për vitin 2020

Drejtori ekzekutiv i Odës Amerikane në Kosovë, Arian Zeka ka thënë se është shumë herët të flitet për ndikimin që ka pasur...

Zvicër : Qeveria u kërkon kantoneve të fusin detyrimin e maskave në dyqane

Pascal Strupler, drejtori i Zyrës Federale të Shëndetit Publik, ka thënë me një shprehje serioze dhe të brengosur para mediave: “Virusi nuk...

Njihuni me lidhjen mes Covid-19 dhe mpikjes së gjakut

Ekspertët në mbarë botën janë akoma në fazën e të kuptuarit dhe analizuarit të ndikimit të virusit COVID-19 në organizëm. Përveç simptomave...

Anija turke e kërkimeve sizmike Barbaros Hayreddin Pasha arriti në ujërat e Qipros për të vazhduar aktivitetet në Mesdheun Lindor.

Barbarossa, së bashku me anijet Tanux-1 dhe Apollo Moon, do të kryejë kërkime sizmike në zonën F për të cilën Korparata e Turke e Naftës (TPAO) ka marrë licencë nga Republika Turke e Qipros Veriore.

Zona ku do të kryhen kërkimet është shpallur NAVTEX (Njoftim për detarët), që do të vazhdojë deri më 18 shtator.

Zona F gjendet në të ashtuquajturat parcela 2 dhe 3 të deklaruara në mënyrë të njëanshme nga pala greke qipriote.

Artikulli i mëparshëmSamsung raporton rritje fitimesh
Artikulli i rradhësKurban Bajrami 2020
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rast frymëzues, fëmijët mbledhin 41 mijë euro për të uriturit

Rreth 80 përqind e popullsisë në Jemen po vuan nga uria, dhe njerëzit kanë nevojë për ndihma humanitare për të mbijetuar.

Dërgesa të reja të armëve vijnë për forcat e Haftarit

Gjeneral Abdulhadi Dirah, zëdhënësi i njësisë së përbashkët të operacioneve Sirte-Jufra të ushtrisë libiane, tha se duke mbajtur municion ushtarak, aeroplanët e...

Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

Pandemia detyron Kaliforninë të lirojë 8 mijë të burgosur

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i bashkisë së Los Anxhelosit Eric Garcetti njoftoi se mund të...