Samsung raporton rritje fitimesh

Mos i humb

Kryetari i Bashkisë së Tiranës dhe tre deputetë me Covid-19

Tashmë Koronavirusi është përhapur edhe në politikë. Ka qenë kryetari i bashkisë Tiranë Erion Veliaj i cili nëpërmjet një postimi në rrjete...

Kim Jong Un: Nuk do ketë kurrë me luftëra

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un tha se beson që vendit të tij nuk do t’i duhet më të luftojë...

Rusi raportohen më shumë se 5000 raste të reja infeksioni dhe 85 viktima

Rusia ka raportuar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar mbi 5000 raste të reja infeksioni, saktësisht 5635 të...

Dërgonin emigrantë shqiptarë me gomone për në Britani, arrestohen kontrabandistët

Policia franceze vijon të arrestojë kontrabandistë të cilët kalojnë ilegalisht emigrantë në Britaninë e Madhe. Së fundmi në pranga ka rënë një...

Samsung electronics ka parë fitimet e saj të rriten ndërsa shitjet janë ndihmuar nga miliona njerëz që kanë punuar apo mësuar nga shtëpia gjatë pandemisë së koronavirusit.

Prodhuesi numër një i smartfonëve në botë tha se tre mujori i dytë ka shënuar 23 për qind rritje të fitimeve krahasuar me vitin e kaluar. Rezultatet janë ndihmuar nga një kërkesë e shtuar për chipe kompjuterikë që ka bërë që të rriten edhe çmimet në tregun global. Qendrat e të dhënave kanë shtuar kapacitetet për të mbështetur punën dhe studimin nga shtëpia. Edhe të tjerë prodhues të kartave të memories, raportojnë po ashtu shtim të fitimeve si shkak i qëndrimit në shtëpi të njerëzve dhe shfrytëzimin prej tyre të shërbimeve të lidhura me internetin si video-konferencat apo filmat.

Samsung, që pritet të lancojë aparatet e reja Galaxy Note dhe Galaxy Z Fold , po ashtu parashikon se tregu për smartfonët do të përmirësohet muajt e ardhshëm e po ashtu do të bëhet akoma më shumë konkurues. Pavarësisht se covid 19 ka ulur kërkesën në përgjithëse, markat e teknologjisë kanë vazhduar të prezantojnë marka të reja. Në prill, Apple prezantoi një iPhone të ri, SE, duke rikthyer një model të mesëm të 2018. Një javë më parë OnePlus, zbuloi modelet e reja ndërsa huawei lancoi serinë e tij P40. Ndërkohë iPhone 12 i apple dhe google pixel 5 dhe 4A pritet të publikohen më vonë këtë vit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

Pandemia detyron Kaliforninë të lirojë 8 mijë të burgosur

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i bashkisë së Los Anxhelosit Eric Garcetti njoftoi se mund të...

Itali/ Tetë humbje jete dhe 239 raste të reja në 24 orë

Italia ka regjistruar 239 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën, një shifër...

Hedhja kudo e pajisjeve të mbrojtes personale, problem në qytetin e Nju Jorkut

Ndërsa spitalet në Nju Jork trajtojnë valën e pacientëve me COVID dhe ndërsa njerëzit veshin maska dhe doreza në dyqane ushqimore dhe...