Aplikacioni kundër Covid-19 edhe për moshat mbi 16 vjeç

Mos i humb

Grupi parlamentar i PS projekt-rezolutë kundër Anti-Semitizmit: Luftë efikase! Instrument orientues në fushën e edukimit

Grupi parlamentar i PS në Kuvend ka propozuar një projekt-rezolutë kundër Anti-Semitizmit që do të ndihmojë në luftën efikase ndaj këtij fenomeni...

Berat/ Të shpallur në kërkim për vjedhje dhe vetëgjyqësi, arrestohen 3 persona

3 persona të shpallur në kërkim janë arrestuar gjatë kësaj të marteje (20.10.2020) nga Policia e Beratit. Këta 3...

Greqia: Turqia jashtë unionit doganor

Teksa rriten tensionet në Mesdheun Lindor dhe Ankaraja po përgatitet të kërkojë për depozita hidrokarburesh në det, Athina po reagon diplomatikisht.

Përvetësoi pronën përmes falsifikimit dhe ia shiti një tjetri, pranga ish-futbollistit

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumentave dhe mashtrimit, ndersa ne pranga ra nje 38-vjecar.Behet fjale...

Personat që jetojnë në Angli  dhe Uells së fundmi po nxiten të shkarkojnë aplikacionin qeveritar për gjurmimin e kontakteve.

NHS Covid-19 udhëzon përdoruesit të vetë izcolohen për 14 ditë nëse zbulon se ata ishin afër dikujt që ka qenë i infektuar me koronavirus.

Ai gjithashtu ka një skaner të check-in për të njoftuar pronarët nëse një vend që ata kanë vizituar zbulohet se është një zonë e nxehtë.

Kushdo nga mosha 16 vjeç e lart mund ta shkarkojë aplikacionin në smartphone-in e tij.

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock tha se aplikacioni  do të ndihmojë të gjëjmë sa më shumë persona që janë të infektuar nga Covid-19.

Kushdo që shkarkon aplikacionin do të ndihmojë në mbrojtjen e vetvetes, duke ndihmuar në mbrojtjen e të dashurve të tyre, duke ndihmuar në mbrojtjen e komunitetit të tyre sepse sa më shumë njerëz që e shkarkojnë atë, aq më efektiv do të jetë“-   tha ai për BBC.

Aplikacioni mban sekret kush merr një alarm të vetë-izolimit.

Dhe kishte një konfuzion nëse përdoruesit mund të injoronin njoftimin për të qëndruar në shtëpi.

Z. Hancock  shtoi se kz vetë izolim do të jetë vullentar ndryshe nga vetë-izolimi i detyrueshëm nëse thirreni nga NHS Test dhe Gjurmë.

Por Departamenti i Shëndetësisë kishte thënë më herët që përdoruesit duhet t’i binden këtij njoftimi dhe nëse do të ndodhte e kundërta do të merrnin një gjobë prej 1000 £ .

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nëse keni ndonjë nga këto 7 aplikacione, duhet ta fshini atë

Shumë aplikacione pretendojnë se do të lehtësojë disa aspekte të jetës për ju, qoftë dëgjimi i muzikës, luajtja e lojërave video, kujdesi...

Krem Pasticerie me Shije Portokalli – Delikatesa që Duhet të Provoni

Kremi i pastiçerisë mund të themi se është mbretëresha mes shumë shijeve të ëmbëlsirave. Kudo ku ta vendosni receta...

Njeriu që fitoi dy herë lotarinë brenda vitit

Shanset për të fituar të paktën një herë në jetë lotarinë janë të pakta, por ky njeri e ka sfiduar fatin dy...

Trajtimi Natyral Për Variçet Me Hudhër, Limon Dhe Vaj Ulliri

Venat varikoze ose siç i njohim ndryshe variçet janë një problem shëndetësor i përhapur gjërësisht në botë. Bëhet fjalë...

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.