Putin nominohet për çmimin Nobel për Paqe

Mos i humb

Zvicra porosit 5.3 milionë vaksina nga kompania britanike AstraZeneca

Qeveria Federale e Zvicrës po vazhdon përpjekjet e saj për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 dhe tani ajo po porosit deri në...

Cili është zakoni që e bën një student të keq

Studimi dhe veçanërisht përsëritja është alfa dhe omega tek studenti për të pasur performancë të mirë në mësimet e tij. 

Asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit, regjistrohen 77 raste të reja infektimi

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë, ndërsa janë regjistruar 77 rastetë reja infektimi.

Kryeministrja më e suksesshme në luftën ndaj pandemisë, siguron mandatin e dytë

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ka siguruar fitoren për mandatin e dytë në zgjedhjet e përgjithshme të vendit, me premtimin...

Presidenti rus Vladimir Putin është nominuar për çmimin “Nobel për paqe”.

Një grup shkrimtarësh rus të udhëhequr nga Sergey Komkov thanë se kanë dërguar nominimin e tyre për Putin në Oslo në datën 10 shtator.

Zëdhënësi i presidentit, Dmitry Peskov në një konferencë për shtyp it ha gazetarëve se Putin nuk ishte nominuar nga Kremlini, por nga një grup shkrimtarësh të pavarur.

“Ju e dini se njerëz të ndryshëm janë nominuar për këtë çmim, ndaj kjo është një iniciativë e atyre që bënë këtë nominim, në këtë rast e shkrimtarëve.

Nëse Putinit i i akordohet çmimi, është shkëlqyeshëm, nëse jo, nuk ka fare problem”, tha Peskov.

Kjo është hera e dytë që Putin nominohet për këtë çmim, pasi në vitin 2013 ai u nominua nga një anëtar i parlamentit rus, për “përfshirjen në zgjidhjen e konfliktit sirian dhe pengimin e ndërhyrjes së forcave amerikane në Siri”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...