Basha uron Kurban Bajramin: S’ka sprovë që nuk kalohet me besim te Zoti, ua lehtësoftë ditët e vështira!

Mos i humb

Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Wonder World, një faqe australiane e videos në YouTube ka zgjidhur më në fund misterin e një treni të madh mallrash që...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, regjistrohen 80 raste të reja në 24 orë, ndërron jetë 1 pacient

Janë rritur sërish shifrat e infektimeve nga koronavirusi në Kosovë, ndërsa është regjistruar një viktimë, gjatë 24 orëve të fundit.

Deputetët me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, Zaev: Kuvendi mund të kalojë onlinë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mund të ndërmarrë një masë ekstreme për të mbajtur seancat online për shkak të disa deputetëve me...

Hyn në fuqi vendimi, Covid-19 mbyll nga sot Parisin dhe 8 qytete të mëdha franceze, në karantinë pas orës 21:00

Masat kundër koronavirusit kanë hyrë në fuqi më 17 tetor në Paris dhe në 8 qytete të tjera të mëdha të Francës....

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Teksa thekson se ky Kurban Bajram e gjen vendin mes krizës shëndetësore dhe asaj ekonomike, për shkak të pandemisë, Basha thekson se duhet të gjejmë së bashku forcën dhe kurajon sot tek Mesazhi i Kurban Bajramit që dëshmon se nuk ka sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti, e duke u mbështetur tek njëri tjetri.

Mesazhi i Bashës:

Të dashur besimtarë myslimanë,

Gëzuar Kurban Bajramin, këtë kremtim të sakrificës dhe besimit në Zot!

“Zoti na ka bërë sprovë për njeri tjetrin”- thotë Libri i Shenjtë, ndaj si në këtë ditë, çdo ditë duhet të kujtojmë se është sakrifica jonë, është vullneti i mirë, janë aktet të nisura jo me qëllim përfitimi personal, por për të bërë vepra të mira për familjen, për shoqërinë e në veçanti për ata që janë më në nevojë, ato qe na lartësojne para Zotit dhe para njëri tjetrit.

Fatkeqësisht ky Kurban Bajram e gjen vendin tonë mes krizës shëndetësore dhe asaj ekonomike. Pandemia ka shkaktuar viktima dhe shumë qytetarë po trajtohen në spitale ndërsa varfëria ka pllakosur mijëra familje e papunësia po rritet. Le të gjejmë së bashku forcën dhe kurajon sot tek Mesazhi i Kurban Bajramit që dëshmon se nuk ka sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti, e duke u mbështetur tek njëri tjetri.

Gëzuar Kurban Bajramin! Zoti qoftë pranë shqiptarëve, u lehtësoftë ditët e vështira e u ndriçoftë të ardhmen.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...