Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Mos i humb

Vrasja e Flamur Ducit në Korçë, lirohet pas 10 muajsh i arrestuari si autor, ja çfarë nxori analiza e ADN-së

Pas 10 mujash hetime, Gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18- vjecarin Devis Hoti i cili u arrestua si i dyshuar...

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare me 50 euro, pranga 24-vjeçarit

Policia Kufitare e Rinasit godet një tjetër rast të mitëdhënies. Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim...

Elbasan/ Kanosi babanë e tij me thikë, arrestohet 26-vjeçari

Elbasan – Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan,  arrestuan në flagrancë shtetasin: B.H., 26 vjeç,  banues në Elbasan, ...

Putin: Kam ndihmuar liderin opozitar Aleksei Navalny të largohet nga Rusia për të marrë mjekimin e duhur

Presidenti rus, Vladimir Putin  deklaroi të enjten se ai  ka ndërhyrë personalisht në mënyrë që lideri opozitar rus, Aleksei Navalny të dërgohej...

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA).

Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që shfrytëzojnë transportin publik për detyra dhe punë të përditshme.

Shumë linja të metrosë, autobusit dhe tramvajit nuk funksiononin në qytet. Qytetarët që ende përdorën këto linja që janë në funksion, u ankuan për mosrespektimin e masave të vendosura për shkak të përhapjes së koronavirusit. Konkretisht, qytetarët nuk u përmbaheshin masave të distancës sociale në transportin publik.

Shumë persona për të shkuar në punë vendosën të marrin veturat private, gjë që e bëri qytetin të mbushur me njerëz.

Sindikatat po kërkojnë rritje të pensioneve dhe përfitime shëndetësore. Ata kërkojnë që pensionet të rriten në të paktën 1.500 euro në muaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...