Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Mos i humb

Rritje alarmante e numrit të infektuarve me coronavirus, 514 raste të reja dhe katër të vdekur në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar edhe...

Goditi me grushte efektivin e policisë, Gjykata e Lezhës jep vendimin për avokatin Gjergj Neli

Gjykata ka vendosur të hetojë në gjendje të lirë avokatin Avokati Gjergj Neli, i arrestuar pasditen e së martës nga Policia e...

Iran, shkon në mbi 34 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 399 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur...

Shija Mahnitëse e Mini Mandarinave Shqiptare

Ato janë të mprehta në ëmbëlsinë e tyre dhe konsumohen gjërësisht në dimër dhe në pranverë. Mini Mandarinat ose...

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x.

Samsung supozohet të instalojë një konfigurim të kamerës me 5 sensorë në telefonin e tij të mençur Galaxy A72.

Kështu raporton Sam Mobile. Do të instalohen një aparat fotografik kryesor me 64 MP, një aparat me kënd ultra të gjerë 12 MP, një tele-kamerë me 8 MP dhe zoom optik 3x.

Përveç kësaj, ekziston një modul makro 5 MP dhe një sensor tjetër 5 MP që duhet të sigurojë një pamje më të bukur.

Mbetet të shihet nëse ky është sensori i thellësisë së Galaxy A71.

Kamera e përparme pritet ti ketë 32 megapikselë. Konfigurimi i kamerës mund të bazohet në atë të Galaxy A71 dhe, me lenten telefoto, në Galaxy S20 Fan Edition.

Samsung është planifikuar të lëshojë A72 në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm.

Paraardhësi A71 u shit nga janari.

Kjo do të nënkuptojë se Samsung do të provonte përsëri një konfigurim të ri të kamerës në një telefon inteligjent të mesëm në vend të një pajisjeje të nivelit të lartë.

Në vitin 2018, Samsung instaloi 3 kamera për herë të parë në Galaxy A7, dhe 4 kamera u përdorën për herë të parë në A9.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...