Lajme

Vasili: Familja shqiptare, e shpërbërë nga varfëria dhe skamja

Sot është dita e fëmijëve dhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili bën apel për shpërberjen e familjes shqiptare me tragjedinë e...

Vettingu në polici, Xhafaj: Ligji gati brenda vitit

Ligji për vettingu në polici është ende në proces hartimi. Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj thotë se shumë shpejt ai do të jetë gati...

Përfundon Forumi Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax

Në Kanada përfundoi Forumi i nëntë Ndërkombëtar i Sigurisë Halifax, në të cilën është biseduar edhe për skandalin e ndodhur në stërvitjen ushtarake të...

Rritet numri i votave me kusht të cilat mund ta përmbysin rezultatin në Prishtinë

Lëvizja e vetëvendosje nuk duhet të ndihet rehat nga numërimi i votave të rregullta të cilat e shpallën fitues me një diferencë prej vetëm...

Delawie: Zgjedhjet e djeshme, shenjë e zhvillimit demokratik të Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka përshëndetur ecurinë e procesit të sotëm zgjedhor për kryetar të 19 komunave. “Zgjedhjet rutinore me parregullsi të vogla...

Haradinaj i bindur në bashkëpunim të mirë me të gjithë kryetarët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur në bashkëpunimin e mirë që qeveria qendrore do ta ketë me të gjithë kryetarët e...

Hoti: Prishtina do të udhëhiqet nga LDK-ja, të presim rezultatin final

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Prishtina do të udhëhiqet nga partia e tij, duke shtuar më pas se po...

PDK-ja i humb katër komunat të cilat i ka drejtuar deri më tani

Pas publikimit të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), rezulton se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka humbur në katër komuna në...

Mugabe nuk dorëzohet: Do të mbetem President

Lideri i Zimbabve Robert Mugabe, ka premtuar se do të vazhdojë të qëndrojë në pushtet, pavarësisht presionit në rritje për tërheqjen e tij. Në një...

LDK shpreson ta marrë Prishtinën me votat me kusht

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka humbur shpresat që ta marrë kontrollin e komunës së Prishtinës. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tha se kandidati...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img