Shëndetësi

Psoriaza e lidhur me diabetin dhe hipertensionin

Një studim i realizuar në Universitetin e Harvardit ka treguar se femrat të cilat vuajnë nga psoriaza janë më të rrezikuara për t’u sëmurë...

Ja si të kontrolloni shëndetin tuaj me anë të një luge, brenda 1 minute

Jini të sinqertë, sa herë janë vizituar tek mjeku? Për fat të mirë, ka disa gjëra që mund të bëni për të kryer kontrollin tuaj...

Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës

Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës Por ekziston një mënyrë për të humbur peshë dhe njëkohësisht t’i shijoni këto karbohidrate,...

Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër

Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një...

Zbulohet arsyeja pse duhet të konsumoni tranguj

Dieta me tranguj është dietë restriktive dhe mbahet më së gjati 14 ditë. Gjatë kësaj kohe dieta me tranguj mund t’ju bëjë të humbisni...

Llojet e çajit për dobësim!

Përveç çajit të gjelbër, disa lloje të tjera të çajit janë një ndihmë e mirë në humbjen e peshës. Edhe pse vazhdimisht flitet se çaji...

Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm!

Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një...

Çaji me filter, më tepër kimikate sesa çaj!

Çaji është një pijet më të përdorura në botë. Sipas të dhënave më të fundit, të paktën 2 miliardë njerëz në botë pijnë çaj...

Arsyet për shëtitje në mot të ftohtë

Shpesh dëgjojmë se i ftohti është i mirë për shëndetin tonë. Shëtitja gjatë ditëve të ftohta sjell një sërë përfitimesh për shëndetin tonë. Në vjeshtë dhe...

Ngrënia e ushqimit në mbrëmje më e dëmshme se sa kemi menduar!

Është e zakonshme të hani ushqime të ndryshme natën vonë, e posaçërisht kur keni ftuar ndonjë shok/shoqe dhe jeni duke shikuar ndonjë emision televiziv. Por...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img