Covid 19 “futet” në shkolla e gjimnaze. Ja rastet në Vlorë, Gjirokastër e Bulqizë

Mos i humb

Familjarët po e kërkonin/ Ishte larguar nga shtëpia, 40-vjeçari bën aksident në rrugën Tiranë-Elbasan

Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Tiranë-Elbasan. Mësohet se në fshatin Shijon, shtetasi Rr.Ç., 40 vjeç, banues në...

Ministria e Shëndetësisë: 182 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton një bilanc të rënduar të COVID-19 pasi në 24 orët e fundit janë 5 viktima dhe 182 raste...

Dekreti i qeverisë italiane anti-covid/ Ndalohen festat e ekskursionet. Darka në shtëpi me 6 persona, me maskë nëse nuk bashkëjeton. Si përcaktohen ditët e...

Pezullim i sporteve të kontaktit, të tilla si futboll ose basketboll, në një nivel amator (por palestra të hapura), dhe lejimi i...

Rritje shqetësuese në Evropë/ OBSH: Rastet me COVID-19 kanë arritur nivele rekord në të gjithë botën

Rastet e përditshme të COVID-19 kanë arritur nivele rekord në të gjithë botën, veçanërisht në Evropë dhe kontinentin amerikan, tha Organizata Botërore...

Me nisjen e vitit të ri shkollor regjistrohen edhe rastet e para të infektimeve.

Kështu në Gjirokastër, është regjistruar një rast me Covid 19 në gjimnazin “Siri Shapllo”, në vitin e të. Mësohet se është bërë tamponimi i nxënësve të klasës dhe kontakteve.

Po ashtu në Bulqizë rezultojnë pozitiv me Covid 19 5 mësues në shkollën “Shefqet Tançi”.

Po ashtu mësohet se ka rezultuar pozitiv edhe një nxënës në shkollën e Çerenecit. Ndonëse në shkollën “Shefqet Tançi” janë pesë mësues të infektuar, mësimi vijon pa ndërprerje.

Covid 19 ka prekur edhe universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë.

Mësohet se në këtë universitet janë konfirmuar pozitiv me Covid 19 disa persona në këto ditë të fundit. Ata momentalisht janë karantinuar teksa është bërë dhe dezinfektimi i ambjenteve të universitetit. Universiteti i Vlorës ka 3 godina të tij,por edhe infermieria është zhvendosur në një tjetër ambjent,ku në fakt dyshohet që dhe aty të ketë raste me Covid 19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...

Mëngjeset E Shëndetit – Çfarë Duhet Të Hani Dhe Çfarë Jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët...