Covid-19 hyn në KPK, pozitiv një komisioner, pritet përgjigja e tamponit për 11 të tjerë

Mos i humb

Trump përgatitet të lërë Shtëpinë e Bardhë: Sigurisht që do e bëj nëse…

Presidenti i SHBA, Donald Trump po përgatitet të lërë Shtëpinë e Bardhë pas humbjes në zgjedhejt e 3 nëntorit.

“Bashkëpunimi dhe solidarizimi i Turqisë me Shqipërinë do të mbetet gjithmonë”

Ashtu si në të gjitha vendet e Ballkanit, edhe për të rinjtë e Shqipërisë, Turqia mbetet vend i preferuar për të kryer...

BE do të marrë 2 miliardë doza të vaksinës ndaj COVID-19, një pjesë për Ballkanin Perëndimor dhe Afrikën

Bashkimi Evropian (BE) do të marrë rreth dy miliardë doza të vaksinës së koronavirusit, njoftoi presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der...

Elbasan/ Qëllohet me armë zjarri drejt një makine

ELBASAN- Një ngjarje e rëndë është regjistruar së fundmi në Elbasan, ku ndaj një makine është qëlluar me armë zjarri.

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar me koronavirus.

Duke marrë shkas nga rasti në fjalë, mësohet se 11 komisionerë të tjerë të këtij institucioni i janë nënshtruar testit, për të parë nëse do jenë infektuar apo jo.

Teksa janë në pritje të përgjigjes, ajo çka nuk dihet është fakti nëse do të vijojë puna në këtë institucion apo jo. Kujtojmë se dje në vendin tonë u identifikuan 306 raste, ndërsa humbën jetën 4 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...

Itali, policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”. Të arrestuarit...

Meta ktheu ligjin për ”Policinë e Shtetit”, Murrizi: I jap të drejtë, jemi në prag të zgjedhjeve. Rama për vota do u thotë policëve…

Deputeti i opozitës parlamentare dhe kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet...

Po transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme, bllokohet mjeti në Lezhë, nën hetim shoferi

Policia e Lezhës ka goditur një rast të krimeve mjedisore, duke bllokuar një automjet, që transportonte lëndë drusore të prerë në mënyrë të...

Aksident me vdekje në Lushnje, shoferi humb kontrollin prej problemeve shëndetësore, u përplas me murin

Një aksident me vdekje është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Plug të Lushnjes. 53-vjeçari N.R, duke drejtuar automjetin ”Benz”, prej problemeve...