E rëndë/ Rritet numri i nxënësve të helmuar në Shkodër

Mos i humb

Është rritur sërish në mbrëmjen e se premtes numri i fëmijëve me shenja helmimi që janë paraqitur pranë urgjencës së spitalit rajonal të Shkodrës. Bëhet fjalë për fëmijët e shkollës se mesme të bashkuar, “Adem Haxhia”, në fshatin Postribë të Shkodrës.

Rreth 22 femijë janë paraqitur dhe kanë kërkuar ndihmë mjeksore, ku disa prej rasteve kanë qenë të përsëritura. Fëmijët kanë marrë një herë mjekim, por janë rikthyer në spital pasi janë ndjerë sërish keq.

Gjashtë prej tyre janë mbajtur të shtruar pranë spitalit rajonal Shkodër. Helmimi dyshohet nga nje fasfood pranë shkollës, ndërsa nuk nuk përjashtohet që shkak të jetë edhe uji i pishëm, por që priten analizat.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit