Ëmbëlsirë me Çokollatë – Receta me Shije të Veçantë

Mos i humb

Studimi i fundit/ Çfarë ndodh përtej COVID-it? “Trashëgimia” që lë virusi në trupin e të shëruarve

Zona të kuqe, portokalli, bllokime, kufizime plotësuese në transportin publik: të gjitha vendimet që janë marrë muajt e fundit kanë injoruar –...

PD vazhdon akuzat: Edi Rama mashtroi laçjanët. Një vit pas tërmetit nuk ka asnjë shenjë për rindërtimin e spitalit që duhet të përfundonte në...

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për projektin e rindërtimit pas tërmetit. Ish-deputetja e PD-së Dhruata Çupi ka qenë sot...

666 shqiptarë gjobitën brenda 24 orëve për shkeljen e masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të masave anti Covid janë ndëshkuar 666 qytetarë në të gjithë vendin.

Vrasja e shkencëtarit të njohur/ Televizioni iranian: Arma e përdorur në krim është prodhuar në Izrael

Një media iraniane e quajtur Press Tv, e cila transmeton në gjuhën angleze, ka raportuar të hënën se arma e përdorur në...

Ëmbëlsirat me çokollatë janë aq të shijshme e shpesh përshkruhen si një mëkat i ëmbël.

Keku në veçanti është një ëmbëlsirë të cilës vështirë t’i thuash jo, sidomos nëse është prej çokollate.

Dashamirësit e kekut me çokollatë do të zbulojnë në këtë artikull të AgroWeb.org përgatitjen e një keku prej çokollate pa miell i cili do të kënaqë të gjitha shqisat tuaja.

Në fakt, keku nuk bëhet me miellin e zakonshëm të bardhë por me miell bajameje.

Ai nuk përmban pluhur pjekës apo sodë buke dhe përbërësit lidhen ngushtë me njëri tjetrin falë të bardhave të rrahura të vezës.

Përbërësit:

1 filxhan e gjysmë çaji me bajame të grira

160 gramë çokollatë të grirë hollë

Gjysëm filxhani me gjalpë me kripë

Gjysëm filxhan çaji me sheqer

3 vezë të mëdha

2 lugë çaji me ekstrakt vaniljeje

Sheqer pluhur

Përgatitja e Kekut Me Çokollatë

Merrni një tavë keku dhe visheni me letër pjekjeje.

Ndizeni furrën në 160°C.

Çokollatën e grirë vendoseni në një enë qelqi.

Shtoni gjalpin dhe enën vendoseni në mikrovalë për 30 sekonda.

Hiqeni nga mikrovala dhe pas disa sekondash përziejeni.

Kur çokollata të ketë shkrirë, shtoni sheqerin dhe bajamet e grira imët dhe vazhdoni me përzierjen.

Më pas shtoni të verdhat e vezëve dhe ekstraktin e vaniljes.

Në një mikser hidhni të bardhat e vezëve dhe rrihini deri sa të formohet shkuma e bardhë të cilën duhet ta hidhni në enën e qelqit.

Përziejini lehtë dhe masën kremoze hidheni në tavën e kekut.

Piqeni për rreth 40 minuta dhe më pas hiqeni tavën nga furra.

Lëreni kekun të ftohet plotësisht dhe më pas spërkateni me sheqer pluhur.

Kjo recetë mund të bëhet me çokollatë jo shumë të ëmbël dhe mund të shoqërohet me krem pastiçerie apo fruta të freskëta pylli.

Frutat që kombinohen më shumë me këtë ëmbëlsirë janë mjedra, luleshtrydhet dhe manferrat.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ushqimet e Darkës Që Ju Fryjnë Pa E Ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës.

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara

Shërbimet e urgjencës kanë konfirmuar se ka pasur një numër të madh të lënduarish në një shpërthim në një depo në Bristol...

Zëvendëskryeministër në qeverinë e re malazeze, shqiptari Abazovic me tone të ashpra në Kuvend: Duam marrëdhënie të reja me Serbinë

Dritan Abazoviç, i emëruar si zëvendëskryeministër në Qeverinë e Malit të Zi dhe tha se ekzekutivi i ri dëshiron marrëdhënie të mira...

Hungaria s’e pranon propozimin aktual të buxhetit evropian: Çdo shtet anëtar ka të drejtën e vetos

Buxheti i Bashkimit Evropian dhe pakoja financiare për rimëkëmbje pas pandemisë, nuk mund të hyjnë në fuqi pa miratimin e Hungarisë, dhe...

Mungesë mjekësh, Italia hedh sytë nga emigrantët. 27-vjeçarja shqiptare që punon në spitalin në Veneto: E ardhmja mbetet e pasigurt

Në luftë me valën e dytë të COVID-19, spitalet italiane kanë mungesë personeli, shkruan Deutsche Welle. Disa autoritete lokale tani kanë hapur...