Greva në Ballsh, dy punonjëse gra dërgohen me urgjencë në spital, probleme me tensionin

Mos i humb

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

“Mos u gënjeni nga krokodilët që lotojnë për ju” Rama thirrje grave greviste në Ballsh: Mbylleni grevën, do jem aty menjëherë!

Kryeministri i vendit Edi Rama iu ka bërë sërish sot thirrje grave greviste të Uzinës së Ballshit që ta mbyllin grevën e...

A rrezikon shkrirjen pas 25 prillit? “Ja ç’më kënaq”, Kryemadhi: Pema me kokrra gjuhet, në PS flitet më shumë për Monikën e LSI se...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama se pas 25 prillit kjo parti rrezikon që të shkrihet.

Akuza për falsifikim dokumentesh, anëtari i KPA, Luan Daci përballet me të shkarkuarit nga vettingu

Gjykata e Posaçme kundër Krimit e Korrupsionit zhvillon sot seancën gjyqësore për anëtarin e KPA-së, Luan Daci. Bëhet me...

Dy punonjëse të uzinës së naftës në Ballsh janë dërguar me urgjencë në spital.

Ato ishin futur në grevë sot për të zëvendësuar naftëtarët por hasën probleme me tensionin.

Menjëherë ato kanë lënë grevën dhe janë transportuar me urgjencë në spital për të marrë mjekim.

Ato kanë premtuar se do i rikthehen sërish grevës, por shumë prej grave janë me ilaçe për shkak të problemeve të mëparshme shëndetësore.

Ndërkohë 10 naftëtarët që prej 18 ditësh qëndruan në grevë i dhanë fund sot rezistencës për shkak të gjendjes së përkeqësuar shëndetësore.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Reduktohen trenat e natës nga Austria për në Zvicër e Gjermani

Për shkak të infektimeve në rritje të koronavirusit dhe kufizimeve të udhëtimit, ÖBB (Österreiche Bundesbahnen) (Hekurudhat Federale të Austrisë) do të zvogëlojnë...

Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë? Rekord infektimesh me Covid-19, ja cilat qytete hyjnë sot në karantinë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ne një mbledhje urgjente te kabinetit ka deklaruar se prej se premtes do te shpalle masa te reja...

Fier, arrestohet pas 12 vitesh 47 vjeçari i dënuar për shfrytëzim prostitucioni

Policia e Fierit kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”, i dënuar me 4 vjet...

Faktori Që Ndikon Në Shtimin Në Peshë – Këshillat Që Ju Duhen

Ushqyerja e keqe dhe shtimi në peshë janë pjesë e një cikli vicioz që rrezikon shëndetin jo vetëm të të rriturve por...

Kuvendi rrëzon me 96 vota dekretin e presidentit Meta për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për shqyrtimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor të miratuar nga maxhoranca pa...