Hajdari akuza Ramës për Listat e Hapura: Mashtrim i madh…

Mos i humb

PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur dhe për zgjedhje. Koha e Ramës ka mbaruar!

1 vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, ish-deputetë të Partisë Demokratike, pjesë e ekipit që kanë ndjekur nga afër procesin e...

Joe Biden i shkruan letër shoqatës shqiptaro-amerikane: Ne do të shpëtojmë planetin

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin...

Vaksina ruse “Sputnik V” mbi 95% efektive, të dhënat e vullnetarëve pas dozës së dytë

Vaksina ruse Sputnik V është “më shumë se 95%” efektive kundër COVID-19 nëse i referohemi “të dhënave paraprake nga vullnetarët të marra...

Njihuni me sfidat komplekse që i presin pacientët e shëruar nga Covid-19

Momenti i daljes nga spitali i pacientëve që ishin prekur nga një formë e rëndë e Covid-19, pritet me gëzim dhe lehtësim....

Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj në Kuvend, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për sa i përket listave të hapura.

Sipas Hajdarit, Rama ka bërë mashtrimin më të madh ndaj popullit shqiptarë për sa i përket listave të hapura, ku sërish sipas saj kandidatët do të jenë sipas kryetarëve.

“Ky do mbahet mend si mashtrimi më i madh i Edi Ramës.

Ku thatë se kandidatët nuk do të zgjidhen më nga kryetarët. Ju keni frikë nga populli.

Ju keni frikë nga vota e qytetarëve nuk u dilni dot përballë. 70% e rinisë do ta braktisi vendin.

Të rrinë andej dhe të mos kthehen më në këtë vend. Janë studentë dhe profesionistë.

Janë të gjithë që duan të ikin dhe ta braktisin këtë vend. Ndiheni krenar për këtë apo jo?

A jeni të kënaqur për këtë? Nëse doni ta fitoni që jeni deputet të nderuar, dilni para popullit, takojini dhe merrni votën e tyre. Mos u mbroni nga listat e kryetarëve.” tha Hajdari.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...