Hetimet/ Lufta për territor mes rivalëve të drogës, Erion Alibejt dyshohet se paguhej nga grupet kriminale me rezidencë në Dubai

Mos i humb

Iran, shkon në mbi 550 mijë numri i rasteve me COVID-19

Me 304 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur...

“Vrasësi i të moshuarave”/ Tmerroi rrugët e Riminit, vdes në qeli shqiptari i dënuar

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun...

Rritja e pragut të TVSH-së në 10 milionë lekë, si të veprojnë 46 mijë bizneset që ishin në skemë

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu i regjistrimit në tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH) do të rritet në 10...

Nuk respektuan masat anti-COVID, gjobiten 894 persona nga Policia e Kosovës

Gjatë javëve të fundit është rritur numri i të infektuarve me COVID-19. Kësisoj institucionet e vendit kanë kërkuar nga...

Një ditë pas arrestimit të Erion Alibejt në Elbasan, i cilësuar si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore pasi dyshohet si porositës i 3 vrasjeve.

ka dyshime që Alibej paguhej nga grupet kriminale shqiptare, rezident në Dubai (lidhje e kompanisë Bello) që trafikonin drogra të forta në Europë.

Alibejt i ngarkoheshin detyra për të eliminuar dhe dëmtuar grupet rivale që merreshin me të njëjtin aktivitet të paligjshëm.

 Nga hetimet dyshohet se konkurrenca në trafikun e drogës dyshohet se fshihet pas vrasjes se Emiljano Ramazanit e Regis Runajt.

Ndërsa vrasja e Bujar Çeles dyshohet se është mesazh për vellain e tij, Talo Cela i cili qëndron i fshehur. Dyshohet se i shumëkërkuari ka investuar ne industrinë e drogës duke prishur balancat.

Ai është marrë në pyetje nga grupi hetimor, por nuk ka marrë përsipër të jetë porositës i këtyre vrasjeve. Por grupi hetimor ka dyshime, duke u bazuar tek provat shkencore, se Alibej fshihet pas këtyre ngjarjeve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shihni se çfarë mund të bëjë një aparat fotografik me 3,200 megapikselë

Shkencëtarët nga Menlo Park, Laboratori Kombëtar me bazë në Kaliforni, bënë fotografitë e para digjitale në botë me një aparat 3,200 megapikselë,...

Bolivi, anulohen akuzat për terrorizëm kundër Moralesit

Gjykata boliviane ka anuluar akuzat për terrorizëm dhe kryengritje kundër ish-presidentit Evo Morales, menjëherë pas fitores presidenciale të Luis Arce-s nga partia...

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 231.174, prej të cilëve 663 kanë humbur...

Aeroplani “përshëndet” çiftin e ri me një “grusht” ujë

Momenti kur seti fotografik i një çifti të ri është shkatërruar nga një aeroplan, është kapur në kamera. Priscila...