I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku i njohur nga Elbasani humb betejën me COVID-19

Mos i humb

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën 68-vjeçare.

Mësohet se mjeku i njohur nga Elbasani po luftonte me COVID-19 prej disa ditësh, ndërsa kishte rreth 1 javë që ishte shtruar në spitalin Infektiv.

COVID-19 iu ka marrë jetën dhe disa mjekëve në vendin tonë, ndërkohë që dje u regjistruan 18 viktima.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit