Indonezia goditet nga një tërmet prej 5.4 ballë

Mos i humb

Një tërmet me madhësi prej 5.4 ballë sot ka ndodhur në afërsi të provincës ishull Sulawesi Verior në Indonezi, bëri të ditur Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë (BMKG).

Epiqendra e tërmetit ishte 184 kilometra në jug-perëndim të rajonit Melonguane në një thellësi prej 84 kilometrash.

Agjencia nuk lëshoi alarm për cunami dhe nuk ka raporte për dëme të mundshme.

Shtatorin e kaluar, një tërmet prej 7.4 ballë goditi ishullin Sulawesi të Indonezisë, duke shkaktuar një cunami që tërhiqte lartësi prej 3 metra dhe duke vrarë më shumë se 2,000 njerëz.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit