Inspektim në shkollën “Shaqe Mazreku” në Durrës, Ahmetaj: Të bëjmë tur gazetarësh që të shohin objektet e Rindërtimit, Rama: Po solle ata që nuk duan të shikojnë

Mos i humb

Të shtunën mbyllet rrethrrotullimi tek sheshi “Shqiponja”, mësoni si do të zhvendoset lëvizja e mjeteve

Ditën e shtunë do të ndalohet qarkullimi i makinave tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë. Shkak janë punimet për ndërtimin e Unazës së...

Presidenti Aleksandër Vuçiç: Sërish zgjedhje në Serbi më 2022

Më 3 prill të vitit 2022 do të mbahen zgjedhjet e reja parlamentare në Serbi. Kështu deklaroi presidenti Aleksandër Vuçiç, njëherësh udhëheqës...

Rekord i ri në vend/ 301 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, humbin jetën 4 pacientë

Shifra rekord në vend për numrin e infektimeve nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 301 raste të reja me...

Ndizet debati për laicizmin francez pas vrasjes së mësuesit

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri një nderim të madh mësuesit të vrarë, Samuel Paty gjatë një ceremonie përkujtimore kombëtare të mërkurën...

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj kanë inspektuar shkollën ‘’Shaqe Mazreku’’ e cila pritet të jetë e para që do të përfundojë rindërtimin në Durrës në nëntor të këtij viti.

Gjatë bashkëbisedimit, Ahmetaj i ka propozuar Ramës një tur me gjithë gazetarët dhe të interesuarit për të parë dhe prekur nga afër objektet e Rindërtimit, pas ankesave se në video tregohen shpesh të njëjtat objekte.

‘’Me të drejtë apo pa të drejtë ka njerëz që bëjnë ankesa në FB për shkollat dhe për ndërtimet. Bashkë më gazetarët të bëjmë një tur, për të parë gjithë objektet e Rindërtimit. Se lexoja diku në FB që po tregojnë të njëjtin objekt, është sa qesharake dhe cinike. Unë them të bëjmë një tur me të gjithë gazetarët dhe të interesuarit në gjithë objektet e Rindërtimit. ‘’- tha Ahmetaj.

Rama i është përgjigjur pozitivisht Ahmetajt, por duke thumbuar opozitën indirekt, ka shtuar se nëse sjell ata që nuk duan të shikojnë, do thonë qenka idiotllëk.

‘’Me gazetarët po. Por me ata që nuk duan të shikojnë ç’do të thotë. Se po i solle do të thonë që është idiotllëk’’ – tha Rama.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Jakup Krasniqi e pranon: Dy personat në arrati për 2 milionët e Thesarit janë anëtarë të Nismas

Kosova para dy ditësh është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër...

COVID-19/ Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19.

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...

Çaji Që Nuk Duhet Ta Ndani në Ditët e Ftohta

Trëndafili i Egër çmohet për vlerat e tij kurative për shëndetin e gjithë organizmit. Stina e vjeshtës dhe ajo...

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve të BKH-së, ambasada e SHBA: Procesi i vështirë, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se dje përfundoi procesi i testit për aftësitë...