Itali/ Tetë humbje jete dhe 239 raste të reja në 24 orë

Mos i humb

“Pallati i pabanueshëm, por nuk kemi përgjigje përfundimtare”, banorët në Lezhë s’e dinë çfarë do ndodhë me shtëpitë. Qytetarja: Të shkoj të mbytem në...

Tërmeti i 26 nëntorit la me mijëra objekte të pabanueshme në qytetin e Lezhës. Një ndër to ishte dhe banesa e qytetares...

Pamjet në mikroskop dhe në 3D/ Ja si duket virusi Sars-cov-2 që po shkakton mijëra viktima

Koronavirusi vijon të marrë shumë jetë njerëzish, ndërsa deri më tani janë infektuar miliona persona.

Aksident i rëndë në Bulqizë, një i plagosur niset me urgjencë drejt Tiranës

Bulqizë – Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 09.30, në fshatin Okshatinë, Bulqizë. Mësohet se në këtë...

Balla: 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël sesa në 2013. Saliu dhe Luli kanë shtuar bizneset gjatë këtyre 7 viteve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se në fund të vitit 2019 figurojnë 83 mijë të punësuar më...

Italia ka regjistruar 239 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën, një shifër kjo më e lartë se dita e djeshme, kur viktimat ishin pesë.

Viktimat janë shënuar të gjitha në rajonin e Lombardisë, duke çuar numrin total të përgjithshëm të viktimave në 35.154 persona.

Çdo rajon i Italisë regjistron sot të paktën një rast të ri, ndërkohë që rastet totale kanë kaluar 200 mijë persona.

Kjo do të thotë se, nga fillimi i pandemisë, në Itali janë infektuar me COVID-19 248.070 persona, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 35.154.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...